Soyak Mavişehir Optimus’ta fırsatlar 3’ledi

İzmir’in ilk yeşil sitesi Soyak Mavişehir Optimus, indirimde yüzde 5, KDV’de yüzde 1, kredide yüzde 0.71 fırsatı sunuyor

Soyak Mavişehir Optimus’ta fırsatlar 3’ledi


Soyak, Yapı Kredi işbirliği ile sektörde bir ilki daha gerçekleştirdi ve Türkiye’nin ‘Avantajlı Yeşil Konut Kredisi’ dönemini başlattı. Sadece Yapı Kredi’den alınabilecek ‘Avantajlı Yeşil Konut Kredisi’ sayesinde, Soyak Mavişehir Optimus’tan ev almak isteyenler, avantajlı faiz oranından yararlanabilecekler. Soyak-Yapı Kredi işbirliği fırsatından yararlanarak yeşil evlere sahip olanlar, hem yüzde 1 KDV oranı, hem de enerji masraflarından yapılan tasarrufla kredi geri ödemesinde de avantaj sağlayacak.

49 m² - 229 m² arası farklı daire seçeneklerine sahip olan Soyak Mavişehir Optimus’ta sadece yüzde 10 peşinatla ev sahibi olunabiliyor. 120 aya kadar kredi kullanabilme olanağı sunan Soyak Mavişehir Optimus, çevreye duyarlı, enerji tasarrufunu esas alan akıllı çözümleriyle, konut sakinlerine ayrıcalıklı bir dünyanın kapılarını açıyor. %0,71 “Avantajlı Yeşil Konut Kredisi” faiz oranıyla satışa sunulan Soyak Mavişehir Optimus’ta konutlar bu sene içinde teslim edilmeye başlanıyor. Kampanya dahilinde 169.000 TL’lik 1+1 daireler %5 indirimle 160.550 TL’ye, 251.000 TL’lik 2+1 daireler %5 indirimle 238.450 TL’ye, 347.000 TL’lik 3+1 daireler %5 indirimle 32.650 TL’ye, 289.000 TL’lik 2+1 bahçe dubleksi konutlar %5 indirimle 274.550 TL’ye satışa sunuluyor.

Soyak Mavişehir Optimus’tan ev almak isteyenler için, Yapı Kredi tarafından yeşil konut kredisi kullanan tüm tüketiciler adına, çevre koruma ve bu konudaki farkındalığı artırma adına ağaç dikimi de gerçekleştiriliyor. Yeşil site, masraflardan tasarruf ve sunduğu kolay satın alma imkanlarının yanı sıra, binalarda her türlü sistemin enerji tüketiminin takip edilmesinin sağlanabilmesiyle de ev sakinlerinin kendi kontrollerinde bir konfor olanağını sağlamış oluyor. A sınıfı ekonomik ve çevre dostu ankastre beyaz eşya kullanılan Soyak Mavişehir Optimus’ta gelecek planlaması da yapılıyor ve elektrikli araçlar da düşünülüyor. Elektrikli araçları şarj edebilmek için şarj üniteleri yerleştiriliyor. Düşük emisyonlu araçlar ve carpool/servis araçları/ uzun araçlar için özel ve öncelikli park yerleri yapılıyor. Ayrıca yeşil siteden ev sahibi olanlar avantajlı konut kredisi kullanarak ve evlerini % 5 indirimli alarak finansal açıdan da kazanmış oluyor.

Toplam 1109 konuttan oluşan İzmir’in ilk yeşil sitesi olan Soyak Mavişehir Optimus’tan ev sahibi olanlar, yaşarken de kazanmaya devam edecekler. Enerji verimli ve çevre dostu tasarıma sahip olan Soyak Mavişehir Optimus’ta, aidatlara da yansıyacak olan bu tasarruf, aynı zamanda konut kredisi geri ödemelerinde de destek sağlıyor.

Yapı Kredi’nin, “Avantajlı Yeşil Konut Kredisi” ile konut sahibi olmak isteyenler, yalnızca yeşil bina  uluslararası çevre sertifikalarına  sahip olan projeler için doğrudan ‘Yeşil Konut Kredisi’ kullanılabilecek. İzmir’de inşaatı devam eden Soyak Mavişehir Optimus projesi LEED GOLD (Leadership in Energy and Environmental Design-Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) sertikası adayı olarak ‘Yeşil Konut Kredisi’ kriterlerini karşılıyor.
www.soyak.com.tr

Firma Bilgisi: Soyak
Proje Bilgisi: Soyak Mavişehir Optimus