Soyak SOHO, GalataModa festivalindeydi

Soyak, 14-17 Haziran'da düzenlenen, GalataModa 2012 Festivaline, Soyak SOHO standı ile katılarak destek verdi

Soyak SOHO,  GalataModa festivalindeydi

19 Haziran 2012

1961 yılından bu yana yatırımlar gerçekleştiren Soyak, gayrimenkul, çimento, enerji ve demir döküm sektörlerinde toplum ile bir arada olan ve fayda sağlayan projelere katkıda bulunuyor. Soyak’ın  destek verdiği etkinliklerden biri de 14-17 Haziran tarihleri arasında Moda Tasarımcıları Derneği ( MTD) tarafından Şişli Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen GalataModa Festivali 2012’ydi.
Galata’da doğan projenin ana hedefi, Türkiye’deki marka tasarımcılarının ulaşılmaz olmadığını göstermek ve tasarımcıları tüketici ile keyifli bir ortamda buluşturmak.
İlki, Mayıs 2007’de Galata’da gerçekleşen ve 2011 etkinliğinde toplam 40.000 kişiye ulaşarak 25.000’den fazla ürün satışı gerçekleşen “GALATAMODA 2012”, 13. Etkinliği ile bu yıl Maçka Sanatçılar Parkı’ndaydı. Festival, her zaman olduğu gibi Türk moda tasarımcılarının koleksiyonlarını modayı takip eden kitlelerle buluşturdu. Tasarım ve sektör markalarının bir araya geldiği etkinlik açılış partisi sonrasında 4 gün boyunca brunch ve happy hour’larla süslendi.
Soyak’ın son rezidans projesi Soyak SOHO tanıtım standına gösterilen ilgiden dolayı memnuniyetlerini dile getiren Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü F. Fatma Çelenk organizasyonla ilgili; “Soyak SOHO projemiz bizim için farklı bir değer taşıyor. Limitli ve çok özel bir kitleye hitap eden projemizin tanıtımında da, satışlarında da çok seçici davranıyoruz. Bu yüzden marka olarak, destek verdiğimiz etkinliklerde de seçici olmaya çalışıyoruz. Toplumun hem kültürel zenginliğini destekleyen hem de vizyon açıcı ve kalite odaklı projelerin içinde bulunmaya gayret ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu. 
Moda Tasarımcıları Derneği Başkan Yardımcısı ve Galatamoda Komite Başkanı Simay Bülbül, Soyak Soho için “Marka birlikteliklerinin birbirini beslemesi, geliştirmesi ve zenginleştirmesi gerekliliğine inanıyoruz. Galatamoda da tıpkı Soyak SOHO gibi kendi tavrı ve tarzı olan niş bir marka. Soyak Soho projesinin Galatamoda’yla örtüşen farklılaşma ve ayrıcalıklı tasarım özellikleri bizlere dirsek teması kurmamız gerektiğini düşündürdü ve GalataModa 2012’de Soyak Soho’yla bir araya geldik” dedi. 

Firma Bilgisi: Soyak
Proje Bilgisi: Soyak Soho