Soyak'tan Enerji Tasarrufu projesi

Soyak’ın ilkokulları hedefleyen Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’nin veli eğitimleri tamamlandı

Soyak'tan Enerji Tasarrufu projesi

20 Mayıs 2014/Emlakwebtv
İstanbul ve İzmir'de 33 devlet okulunda gerçekleştirilmesi hedeflenen "Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Projesinin" İstanbul veli eğitimleri ayağı tamamlandı. Proje kapsamında 800'e yakın veli, enerji tasarrufu konusunda bilgilendirildi.

Geçtiğimiz 17 Mart’ta bir basın toplantısıyla lansmanı yapılan Soyak’ın ilkokul öğrencilerini hedefleyen Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’nin ilk etabında okullardaki tanıtım toplantıları sonrasında, öğretmenlere yönelik eğitimlerin yer aldığı sürecin ardından bu hafta velilere yönelik eğitimler de tamamlandı. İzmir ve İstanbul’da 33 devlet okulunu kapsayan Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Sosyal Sorumluluk Projesi’nin 4. Sınıf öğrenci velilerine yönelik eğitimleri, projenin İstanbul ayağında yer alan okullarda gerçekleştirildi.

Eğitici Eğitimlerinin ardından veliler için gerçekleştirilen eğitimler projenin bu öğretim yılında uygulamaya geçirildiği Küçükçekmece ve Başakşehir’deki ilkokullarda gerçekleştirildi. Bu okullar Altınşehir İlkokulu, Osman Zeki Üngör İlkokulu, Arif Nihat Asya İlkokulu, Toki Şehit Er Yılmaz Özdemir İlkokulu, Mustafa Kemal Paşa İlkokulu, Bahçeşehir Süleyman Demirel İlkokulu, Hacı Avni Osman Gül İlkokulu, Mahmut Şevket Zırh İlkokulu, Toki Osmangazi ilkokulu ve Nurettin Topçu İlkokulu.

Bilgi Üniversitesi’yle birlikte hazırlanan içerikler doğrultusunda tüm okulların 4. Sınıf öğretmenleri öğrencilerinin ailelerini de enerji tasarrufu konusunda bilgilendirdi. 21 Nisan-6 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen eğitimlere 10 okuldan yaklaşık 800 veli katıldı. Veliler hem kendilerinin eğitim almasından hem de çocuklarının enerji tasarrufu konusunda eğitim almalarından son derece mutlu olduklarını dile getirdiler.

Enerji tasarrufu, ülke meselesidir
Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü Fatma Çelenk de daha iyi bir gelecek için sürdürülebilirliğe katkıda bulunmanın kendileri için odak noktası olduğunu belirterek, Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Sosyal Sorumluluk Projesi içeriğini ülke meselesi olarak görüyoruz. Türkiye olarak 45 milyar dolara yakın enerji ithal ediyoruz. Cari açığımız ise 65 milyar dolar. Eğer enerjiyi verimli ve tasarruflu kullanırsak, üretim ve tüketimimizi de dengeleyebilirsek ülkemiz için de çok büyük bir adım atarız. Bu adım da ancak insan davranışını değiştirerek olur” dedi.

Firma Bilgisi: Soyak