Spine Tower'a yüksek performanslı beton

Spine Tower, Oyak Beton tarafından Türkiye'de ilk kez üretilen Elastic C80/95C sınıfı SCC yüksek performanslı beton ile yapıldı

Spine Tower'a yüksek performanslı beton

Amerika’daki Trump World Tower, Çin’deki Central Plaza,Tayland’daki Taipei101, Bahreyn’deki Burj Al Khalifa Gibi Dünyanın en yüksek en dayanıklı yapılarında kullanılan 'Yüksek Dayanımlı C80 Beton' Türkiye’de ilk kez Spine Tower’da kullanıldı.

Depreme karşı yüksek dayanıklılık
Proje İstanbul’un deprem gerçeği gözönünde bulundurularak tasarlandı.C80/95 sınıfı SCC yüksek performanslı beton kullanmasının yanı sıra düşey taşıyıcı elemanlardaki Ø32 çapındaki donatıların montajında 30 bin adet manşon kullanılarak depreme karşı yüksek güvence başarıyla sağlandı.

Spine Tower 47 kattan oluşuyor

191 m yüksekliğinde Spine Tower Maslak projesi, Oyak Beton tarafından Türkiye’de ilk defa üretilen Elastic C80/95C sınıfı SCC Yüksek Performanslı beton ile hayata geçirildi.Günden güne gelişen,kalabalıklaşan ve sanayileşen günümüz şehirlerinde artan kimyasal çevre koşullarına dayanıklılık açısından da yüksek dayanımlı beton teknolojisi; yapı ömrünü uzatmada büyük avantaj sağlıyor.Özellikle döşeme-kolon ve döşeme-perde bağlantı noktalarında yük transferi için kullanılan yüksek dayanımlı beton depreme dayanıklılığı artıyor. Yüksek nitelikli ve kendiliğinden yerleşen

C80/95 sınıfı betonun yük taşıma kapasitesinin yanı sıra geçirimsizlik ve dayanıklılığı da normal betona göre daha üstün.

Spine Tower nerede?
AvrupaYakası’nın en önemli arterlerinden Büyükdere Caddesi’nin hemen yanında yer alan Spine Tower, çevre yolu ve FSM köprüsü girişine 3 km uzaklıkta,metro istasyonlarına komşu,alışveriş merkezine ve donanımlı hastaneye yürüyüş mesafesinde.Toplam 1300 m2kapalı alana sahip Spine Tower 47 kattan oluşuyor.  Ek olarak 9 bodrum katı bulunuyor. Arsanın iş ve konut merkezinde bulunması ve her yöne sahip olduğu kesintisiz manzara,emlak değerini arttırmanın yanı sıra eşsiz bir nitelik sağlıyor. 22.006,50 m2 arsa alanına sahip projede 11.884m2lik  bölüm yeşil alan olarak terk edilmiş. 

Proje Bilgisi: Spine Tower