Spine Tower'i Coldwell Banker kiralayacak

Arsa sahiplerinin kurduğu Spine Yönetim A.Ş. tarafından yönetimi üstlenilen Spine Tower'in kiralamalarını Coldwelll Banker Türkiye üstlendi

Spine Tower'i Coldwell Banker kiralayacak

Spine Tower’ın yönetimi için 'Spine Yönetim A.Ş.'yi kuran Sayılı, Ortaş, Uzal ve Eyigüngör aileleri, kiralamalar için Coldwell Banker Türkiye ile anlaştı. FM-Facility Management’in en geliştiği ülke olan ABD’deki bina yönetim modellerinin tetkik edilip, örnek alındığını vurgulayan Spine Yönetim A.Ş. Başkanı, arsa ve proje ortağı Işık Eyigüngör, “Arsalarımız üzerine yaptığımız tüm binalarımızı kendi kurduğumuz şirketlerimizle yönetiyoruz. Spine Tower için de Spine Yönetim A.Ş.’yi kurduk” dedi.

İstanbul’un en güvenli, en modern binası olan SpineTower’ın kiralamaları için de gayrimenkul sektörünün Türkiye’de en hızlı büyüyen markası Coldwell Banker Türkiye ile anlaşma yapıldı.  

İş dünyasının kalbinin attığı Maslak Bölgesi’ne dairesel hatlarıyla farklı bir bakış açısı getiren Türkiye’nin ilk C80 beton sınıfı kullanılarak inşa edilen ofis&konut projesi olan Spine Tower, Eyigüngör, Ortaş, Sayılı ve Uzal ailelerinin büyükleri  tarafından 1968 yılında satın alınan araziye inşa edildi. İlkleri ile dikkat çeken çevreci bina SpineTower,191m yükseklikte bile açılabilen camlar, saniyede 6,5 m hıza sahip asansörler ve katlardaki ferah tavan yüksekliği gibi özellikleri ile farkını ortaya koyuyor. 

Güvenlik, sağlamlık ve konfor…
Baraj yapımlarında kullanılan ve en sağlam beton türü olan C80’le yapılan İstanbul’un en güvenli, en modern binası olan SpineTower’ın Yönetimi, konforun yanı sıra güvenlik, emniyet ve sağlamlık gibi özelliklere büyük önem veriyor. Son katta bile camların açılabildiği cephe sistemi ile tasarlanan, 8.5 şiddetindeki depreme dayanıklı örnek proje SpineTower’ın rüzgar testleri Avrupa’nın en etkin merkezleri tarafından gerçekleştirildi.

Yüzde 54’ü yeşile ayrılan örnek bir planlama…                                                          
Plan notları 2008 Haziran ayında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından oy çokluğu ile onaylananproje; yüzde 54’ü yeşile ayrılan örnek bir planlama. Spine Yönetim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, arsa ve proje ortağı  Işık Eyigüngör;  yürüyüş yolları ve peyzajı ile örnek bir proje olarak LEED  sertifikası almak üzere başvuru yaptıklarını ve başvurunun sonuçlanmak üzere olduğunu belirterek

Spine Tower’ın  tüm mevzuat ve yönetmeliklere uygun olduğu İstanbul Teknik Üniversitesi’nden alınan raporla da ayrıca belgelidir” bilgisini verdi.


Proje Bilgisi: Spine Tower