Spine Tower yeni yıla hazır

İstanbul'un en yüksek binalarından biri olan Spine Tower, yeni yıl için 5 bin led ışıkla donatıldı.

Spine Tower yeni yıla hazır

İstanbul Maslak'ta yükselen ve Türkiye'nin en yüksek binalarından biri olan Spine Tower 5 bin led ışıkla donatıldı. Yeni yılı İstanbul mavisine benzeyen kostümüyle karşılamaya hazırlanan Spine Tower, özgün mimarisiyle dikkat çekiyor.

Spine Tower'a 5 bin led ışık
Yeni yılı özel kostümüyle karşılamaya hazırlanan Spine Tower'a yatay ve dikey düzeyde yaklaşık 5 bin led yerleştirildi. Aydınlatma projesine uygun olarak yerleştirilen mavi ledlerin her biri uzaktan kumandayla yönlendirilebiliyor. Mavi ışıklarla giydirilmiş Spine Tower, İstanbul'un pek çok noktasından seyredilebiliyor.

 

Spine Tower yeni yıla hazır

 

Spine Tower projesi
Yüzde 54'ü yeşil alana ayrılan Spine Tower projesinde residence alanları 20 bin 170, ofis alanları ise 52 bin 540 metrekareyi buluyor. Projede, otopark+teknik katlar+mekanik odaları ve bina yönetim ofisi ise 62 bin 392 metrekarelik bir alana yayılıyor. 191 metre yükseklikte dahi açılan açılan camları ve saniyeden 6.5 metre hıza sahip asansörleri ile de dikkat çeken Spine Tower'da restaurantlar için 422, dükkanlar için ise bin 803 metrekarelik bir alan ayrıldı.  

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü girişine 3 kilometre uzaklıkta konumlanan Spine Tower, İstanbul Boğazı'nı, Belgrad Ormanları'nı ve Levnt'ten Pera'ya 360 derecelik görüş açısıyla da dikkat çekiyor

Proje Bilgisi: Spine Tower