Steelife'dan Gabon'a yatırım

Hafif çelik yapı sektöründe faaliyet gösteren Steelife, Gabon Uzay Araştırmaları ve Gözlem Ajansı için yapılan araştırma ve eğitim merkezini inşa ediyor

Steelife'dan Gabon'a yatırım

10 Haziran 2014/Emlakwebtv
Steelife, yurtdışındaki projelerine bir yenisini ekliyor.  Geçen yıl Gabon’da 564 konutluk kentsel dönüşüm projesini gerçekleştiren Steelife, şimdi de Gabon Uzay Araştırmaları ve Gözlem Ajansı için yapılan araştırma ve eğitim merkezini inşa ediyor. Steelife, projeyi 4 ay gibi kısa bir sürede tamamlamayı hedefliyor.

Gabon’da ANGT tarafından yürütülen ve Ulusal Kalkınma Planı’nın en önemli ayaklarından biri olan kentsel dönüşümün ilk projesini gerçekleştiren Steelife, şimdi de Gabon Uzay Araştırmaları ve Gözlem Ajansı (AGEOS) için bir araştırma ve eğitim merkezi inşa ediyor. Orta Afrika’nın sürdürülebilir kalkınması için uydu verileri kullanılarak araştırma ve eğitim faaliyetlerinin yürütüleceği bina sadece dört ayda tamamlanacak.

AGEOS için yapılan araştırma ve eğitim merkezinin inşasına başladıklarını söyleyen Steelife Genel Müdürü Mimar Bülent Aydın, şantiyeyi Gabon Cumhurbaşkanı Ali Bongo Ondimba’nın da ziyaret ettiğini anlattı. Cumhurbaşkanı Ondimba’ya Steelife ve hafif çelik yapı sistemi hakkında bilgi verdiklerini, sistemin avantajlarından bahsederek projenin çok kısa bir süre içerisinde nasıl tamamlanacağını aktardıklarını belirtti. Bülent Aydın, projeninGabon’un başkenti Libreville’ye 20 km uzaklıkta yer alan Nkoltang şehrinde inşa edildiğini belirterek, “Projeyi anahtar teslim olarak dört ay içinde tamamlamayı planlıyoruz. Geçen yıl Gabon’un Kalkınma Planı’nın ilk toplu konut projesi olan Angondje’de altı ay gibi kısa bir sürüde 564 konutluk yaşam alanını kurduk. Şimdi yeni bir projeyi daha üstlendik. Yine çok kısa bir sürede projeyi bitireceğiz” dedi.