Steelife ile 1 günde ev sahibi olabilirsiniz

Hafif çelik yapı sektörünün önde gelen firması Steelife, Modül Ev ile sektörde bir ilke daha imza att

Steelife ile 1 günde ev sahibi olabilirsiniz

9 Mayıs 2014 / Emlakwebtv
Türkiye’deki ilk hafif çelik sistem binayı kuran Vefa Holding markası Steelife, modül konut sistemleriyle hayalinizdeki eve 1 günde sahip olma imkanı sağlıyor. Sektörde bir ilke daha imza atarak Modül Ev Projesi’ni hayata geçiren ve bu proje ile Design Turkey Ödülü’nü alan Steelife, Modül Ev’i Uluslararası Yapı Fuarı’nda sergiliyor.

Steelife Genel Müdürü Mimar Bülent Aydın, AR-GE ve ÜR-GE çalışmaları sonucunda geliştirilen taşınabilir, sökülebilir ve yeniden monte edilebilir Modül Ev’in estetik olduğu kadar konforlu, modern ve güvenli bir ev olduğunu kaydetti. Modü Ev’in kalıcı yaşam alanlarının konfor ve estetiğine sahip olduğunun altını çizen Aydın, evin kişiye özel olarak tasarlanabildiğine de dikkat çekti. Hızlı bir üretimin ardından kurulumun gerçekleştirildiğini söyleyen Aydın, “İsteğinize göre projelendirilebilen Modül Evinize hayal bile edemeyeceğiniz zaman ve maliyet tasarruflarıyla sahip olabilirsiniz. Üretim süreci yaklaşık 1 ay sürüyor. Montaj süresi ise projeye göre 1 ila 5 gün arasında değişebiliyor” dedi.

Üç kat olarak kurulabiliyor
Üretimin teknolojik, bilgisayar kontrollü ve çok hızlı yapıldığını dile getiren Aydın, Modül Ev’in üretiminin neredeyse tamamının fabrikada tamamlandığını kaydetti. Yeni nesil bir yaşam alanı olan Modül Ev’in hafif çelik konstrüksiyondan oluşan taşıyıcı sisteme sahip olduğunu kaydeden Mimar Bülent Aydın, her bir modülün, duvar, çatı ve tabanlarında uygulanan ısı ve ses izolasyonlarının üst seviyede olduğunu bildirdi. Aydın, “Modül Ev, sunduğu yalıtım avantajı ve yüksek yangın dayanımı sayesinde farklı iklim koşullarında ve her türlü coğrafyada başta konut olmak üzere yurt ve otel amaçlı olarak da kullanılabiliyor” dedi.

Modül Ev’de soğutma ihtiyacı için klimaların, ısıtma ihtiyacı içinse elektrikli radyatörlerin kullanıldığını söyleyen Aydın, “Her bir modülün kendine ait bir su ve elektrik tesisatı sistemi bulunuyor. Üst üste maksimum 3 modül kullanılabiliyor. Yatayda ise farklı birleşimler olabiliyor. Modüllerin kendi tabanı olduğundan zeminde her hangi bir betona ihtiyaç duyulmuyor. Zemine göre ayarlanabilir ayaklar kullanılabiliyor. Ayrıca modüllerde kullanılan standart tipteki banyo ve mutfak bölümleri de tasarımı belirleyen önemli bir unsur” diye konuştu.

Sökülüp taşınabiliyor
Modül Ev’in belirli bir süre kullanıldıktan sonra istendiğinde başka bir yere kamyon ya da TIR aracılığıyla rahatlıkla taşınıp yeniden kullanılabildiğine de dikkat çeken Bülent Aydın, Modül Ev’in sipariş üzerine üretildiğini ve yıllık kapasitelerinin 5 bin adet olduğunu sözlerine ekledi.