Stüdyo daireler tarihe karışıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan Planlı Alanlar İmar Yönetmeği taslağını değerlendiren Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu: "Stüdyo daire mantığı Türk toplumu için kullanışlı değil..." yorumunu yaptı

Stüdyo daireler tarihe karışıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü'nün hazırladığı "Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Taslağı"nda her müstakil konutta en az 1 oturma odası (net alanı 12 metrekare) ve 1 yatak odası (net alanı 9 metrekare) bulunma zorunluluğu getiriliyor. Yeni yönetmelik yasalaşırsa artık stüdyo daireler (1+0) inşa edilemeyecek. 

Özen Kuzu: Türk toplumuna uygun değil

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Planlı Alanlar İmar Yönetmelik" taslağının ilgili maddesi, sektör temsilcilerinden de önemli bir destek buldu. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, stüdyo daire formatının Türk toplumu için avantajlı ve uygun  olmadığını ve en düşük dairenin 1+1 tipinde inşa edilmesi fikrini desteklediğini söyledi. Kuzu:

"Yönetmeliğin yasalaşmasını destekliyor, en ufak konutun 1+1 olmasını daha doğru buluyorum. Stüdyo daire mantığı Türk toplumu için avantajlı ve kullanışlı değil. Onlar yerine en ufak daireler kullanışlı metrekarelerde 1+1 olarak planlanabilir. 1+1 konutları yalnız yaşayan bireylerin yanı sıra çekirdek bir aile de tercih edebilir." şeklinde konuştu. 

Firma Bilgisi: Kuzu Grup
Proje Bilgisi: Sea Pearl Ataköy