Sur Çelik Kapı rotayı turizm yatırımına çevirdi

Çelik kapıda dünyanın bir numarası olmayı hedefleyen Sur Çelik Kapı, bu alandaki başarısını otelciliğe taşıma kararı aldı. Şirket, Aydın’da 9 milyon liralık yatırımla hayata geçireceği otelin inşaatına 2 ay içinde başlayacak

Sur Çelik Kapı rotayı turizm yatırımına çevirdi

Aydın merkezli Sur Çelik Kapı, 1992 yılında kapı üretimine başlayan ve bugün geldiği noktada dünyanın en yüksek güvenlik seviyesi olan EN-1627 belgesini almaya hak kazanmış bir firma. Nitekim marka, bu belgeyi aldığı için ‘Dünyanın En Güvenli Çelik Kapısı’ sloganını kullanmakta. Çelik kapıdaki bu başarısını sırasıyla mutfak ve otel mobilyası üretimine de taşıyan şirket, rotasını şimdi otelciliğe çevirdi. Sur Çelik Kapı, Aydın’da şirket bünyesindeki 6 dönümlük arsanın üzerinde 9 milyon liralık yatırımla bir otel inşa edecek. 100 odadan meydana gelecek otel, şirketin ürettiği otel mobilyası ve kapıların sergileneceği bir showroom özelliğine sahip olacak.

İnşaatına 2 ay içinde başlanacak otelde dünyanın her yerinden hedef müşterileri ağırlayacaklarını söyleyen Sur Çelik Kapı Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Pekgüzel, “Türkiye genelinde ise belli aralıklarla yurt ve otel konseptinde inşaatlara imza atan müteahhitlerimizi Aydın’a davet etmeyi ve yaptıklarımızı daha net görebilmeleri için özel turlar düzenlemeyi planlıyoruz. Yatırımcılar odalarımızda kalarak hem mobilyalarımızın fonksiyonelliğini test edecekler hem de tatil yapacaklar” diyerek otel odalarının kapılarının da kendi üretimleri olacağına vurgu yaptı.

Hedefte bir numara olmak var

Banka, askeri bina ve NASA standartlarında kapı üretimi yapan Sur Çelik Kapı’nın patronu Yalçın Pekgüzel, asıl işleri olan çelik kapıda dünyanın bir numarası olmayı hedeflediklerini söyledi. Çelik kapı fabrikasına 15 milyon liralık yatırım yapan ve yeni makine yatırımı için 2-3 milyon liralık daha yatırım yapacaklarını ifade eden Pekgüzel, “Sağlamlık ve güvenlik konusunda ise 1 numarayız. Bu iddiamızı ürettiğimiz kapılar için verdiğimiz açılmazlık garanti belgesiyle de ortaya koyduk” dedi.

Tasarımın başkentinde ofis açtı

Mutfak ve otel mobilyaları üretimine de oldukça önem verdiklerini söylene Yalçın Pekgüzel, ürün geliştirmek için İtalya’nın Milano şehrinde ofis açtıklarını belirtti. Suudi Arabistan ve İran’da da ofis açılması ile ilgili düşünceleri olduğunu anlatan Pekgüzel, “Buralarda büyük otel inşaatlarının mobilyalarını yapmak üzere görüşmelerimiz var. Buralarda da pazarımızı büyütmek için ofis açabiliriz” diye konuştu.