Sur Yapı’dan peş peşe yeni projeler

Sur Yapı Taşdelen’de yer alan yeni projesi Tilia’yı satışa çıkardı. Yılı 3 projeyle kapatmayı hedefleyen şirket, 2014’te de hız kesmeyecek.

Sur Yapı’dan peş peşe yeni projeler

Gayrimenkul sektörünün önemli oyuncularından Sur Yapı, peş peşe hayata geçireceği projelerin ilk halkası olan Tilia’yı satışa çıkardı. Sur Yapı’nın "Standartlar üstünde, ıhlamurların altında'' sloganıyla yükselteceği projesi Tilia, Taşdelen bölgesinde bulunuyor.

Sur Yapı mimari grubu tarafından tasarlanan 4 blokta 278 konut ve ticari alandan oluşan "Tilia" projesinde farklı blok yapılarında 55 metrekare 1+1'den 225 metrekare 4+1'e kadar daire seçenekleri yer alıyor.

Lansmana özel yüzde 10 indirim

Lansmana özel yüzde 10 indirimin yapıldığı Tilia’da, ayrıca kişiye özel alternatif ödeme planları da sunuluyor. Projede, banka kredisi vasıtası ile 120 aya varan vadelerde daire sahibi olmak mümkün.

3. köprü ile TEM bağlantı yolu ve 3. köprü yolu ana güzergâhına yakın bir mesafede bulunan Tilia, ayrıca Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ulaşım arterlerine, yapımı devam eden Üsküdar Sancaktepe metro hattına, üniversite ve diğer eğitim kurumlarına, Taşdelen mesire alanına yakınlığı ile dikkat çekiyor.  Proje Taşdelen doğal kaynak suyu ve Taşdelen Ormanı’nın hemen yanı başında konumlanıyor.

Kat bahçeli ve teraslı daireler

Tilia, ortasında havuzu, çocuk oyun alanları gibi birçok sosyal donatının yer aldığı bahçesi ve bunun çevresinde konumlanan az katlı ve yatay bloklardan oluşuyor. Blokların az katlı ve yatayda konumlanıyor olması projenin sosyal donatıları ile bütünleşmesini sağlarken, projedeki dairelerin kat bahçeleri ve terasları ile bu alanlardan en uygun şekilde faydalanılmasını sağlıyor.

“Yeni projeleri devreye aldık”

Gerek satışlarda gerekse inşaatta iyi bir grafik yakaladıklarını aöyleyen Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, ellerinde stok olmaması nedeniyle yeni projelerini devreye almaya başladıklarını söyledi. Bu yılın sonuna kadar 3 projeyi satışa çıkaracaklarını anlatan Altan Elmas, Tilia’nın bunun ilk ayağını oluşturduğunu söyledi. Tilia’nın iki etaptan oluştuğunu ve bu projede toplamda 650 konuta ulaşacaklarını vurgulayarak, “Projeye ön talep topluyoruz. Şu anda çok iyi bir talep aldık. Resmi satışlarla birlikte de projenin kısa sürede satılacağını düşünüyoruz” dedi.

Sırada Sultanbeyli ve Bayrampaşa var

Altan Elmas, Tilia’nın ardından Sultanbeyli’de de yeni bir projeyi satışa çıkaracaklarını belirterek, “Tilia’nın ilk etabını satışa çıkarıyoruz. 2. etabını ise 2014 baharında satışa sunacağız. Sultanbeyli projesi ve peşinden Bayrampaşa’daki Eyüp Anıt Mezarı’nın karşısındaki proje gelecek. Burada 300 ofis ve AVM planlıyoruz. Toplamda 2 parsel olan projenin 40 bin metrekarelik ilk etabına başlayacağız. Burada ön talep topluyoruz. Böylece 2013 son çeyreğinde 3 projeyi satışa çıkarmış olacağız” açıklamasını yaptı.

2014’te İstanbul ve İzmir’de yeni projeler

2014 yılında da yeni projeler hayata geçireceklerini söyleyen Elmas,  kentsel dönüşüm kapsamında 2014’ün baharında Gaziosmanpaşa’da 1200 dairelik bir projeye başlayacaklarını anlattı. Ayrıca İzmir’deki arsalarında Hayat Holding ve Torunlar ile birlikte planladıkları projenin ruhsatını yılbaşına kadar alacaklarını söyleyen Elmas, “Orada AVM, rezidans ve marina olacak. Bir de otel yapmaya karar verdik” dedi.

 

 

Firma Bilgisi: Sur Yapı
Proje Bilgisi: Yeni Proje