Sürdürülebilirlik konferansı için geri sayım

Türkiye'nin en büyük sürdürülebilirlik konferansı Yeşil İş 2014: Sürdürülebilir İş Buluşması 23-24 Eylül tarihleri arasında 6. kez düzenleniyor

Sürdürülebilirlik konferansı için geri sayım

Ülkemizin büyük sürdürülebilirlik konferansı Yeşil İş 2014: Sürdürülebilir İş Buluşması, ‘Değişimi Yönetmek’ temasıyla 23-24 Eylül tarihleri arasında 6. kez düzenleniyor. 

Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından 2009 yılından bu yana düzenlenen ve sürdürülebilir iş dünyasını bir araya getiren Türkiye’nin büyük sürdürülebilirlik konferansı Yeşil İş 2014: Sürdürülebilir İş Buluşması, 23-24 Eylül tarihleri arasında Raffles İstanbul’da gerçekleşecek. Yeşil İş: Sürdürülebilir İş Buluşması bu yıl “Değişimi Yönetmek” teması ile katılımcılarla buluşuyor. 

130 konuşmacı 60 oturum
23 Danışma Kurulu ve 50’den fazla Çalışma Grubu üyesi ile aylar süren çalışmalar sonucunda bu yıl Yeşil İş'te İş Stratejileri, Enerji, Finans, Tedarik Zinciri Yönetimi, Binalar-Şehirler, Gıda, Karbon ve Su Yönetimi ve Belediyeler konuları en güncel detayları ile gerek ana kulvardaki oturumlarda gerekse paralel kulvarlarda interaktif oturumlar ile iş dünyası ile buluşacak.  Açılış konuşmasının Sürdürülebilirlik Akademisi Yönetim Kurulu Üyesi Semra Sevinç tarafından yapılacak Yeşil İş 2014’te geçtiğimiz senelerde Yeşil İş’in moderatörlüğünü yapan, sürdürülebilir iş dünyasına yön veren liderlerden biri olan The Guardian Gazetesi Sürdürülebilir İş Bölümü Başkanı ve Editörü Jo Confino, bu yıl da moderasyonu ile tartışmalara yön verecek. 

Sürdürülebilir Finans ve Sürdürülebilir Gıda Yeşil İş 2014’te!
Ekonomik ve finansal belirsizlikten dolayı ortaya çıkan sosyal ve ekonomik sorunlar iş dünyasını da etkiliyor ve yakından ilgilendiriyor. Yeşil İş 2014’te fırsat yaratan ve olumlu çevresel, sosyal ve ekonomik sonuçlar ortaya çıkaran yeni bir yaklaşım olan sürdürülebilir finansman ve üretimde çevreye, toplumsal sağlığa ve hayvan ve insan haklarına saygılı bir süreci kapsayan sürdürülebilir gıda konuları geniş bir yelpazede incelenecek. 

Konuk Şehirler Yeşil İş 2014 ’te! İlk Konuk Şehir: Gaziantep!
Yeşil İş: Sürdürülebilir İş Buluşması çatısı altında 2014 yılından itibaren her yıl bir sürdürülebilirlik konusunda çalışmalar yürüten bir şehir konuk olarak ağırlanacak ve konuk şehir Türkiye’de sürdürülebilir şehir sayısını arttırmak için çalışmalarını ve iyi uygulama örneklerini tüm taraflarla ile paylaşacak. Konferansın ilk konuk şehri ise Gaziantep olacak. Sürdürülebilirlik alanında çok sayıda çalışma yapan ve sürdürülebilir bir şehir modeli yolunda önemli adınlar atan Gaziantep, Yeşil İş 2014: Sürdürülebilir İş Buluşması’nda Gaziantep sanayi, kamu, üniversite ve STK temsilcileri ile yapılacak farklı oturumlar ile sürdürülebilir iş modellerini katılımcılar ile paylaşılacak.  

Sürdürülebilir İş Ödülleri ve Sürdürülebilir İş Lideri Ödülü: 2014
Bu yıl Yeşil İş 2014: Sürdürülebilir İş Buluşması’nda bir ilk de gerçekleşerek Sürdürülebilir İş Ödülleri ve Sürdürülebilir İş Liderleri Ödülleri sahiplerini bulacak. Sürdürülebilir İş Ödülleri kurumların Türkiye’de sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlayarak, yeni ekonominin örnek lider kuruluşları arasında yer alan ve sürdürülebilir iş modelini benimsemiş olan küçük ölçekli KOBİ’lere ve orta büyük ölçekli işletmelere veriliyor. Sürdürülebilir İş Ödülleri kapsamımda ayrıca sürdürülebilir iş modellerinin gerek kurumlarında gerekse sektörde gelişmesi ve yaygınlaştırılmasına gönül vermiş ve bu yolda en etkili ve örnek teşkil eden adımları atmış iş liderine de Sürdürülebilir İş Liderleri ödülü veriliyor.