Suudi yatırımcıların Türk konut sektörüne güveni tam

Türkiye'ye yatırım kararı alan Suudi Amad Gayrimenkul'un Yönetim Kurulu Başkanı Abrurrahman Al Duhaim: "Türkiye'de sektör yabancı yatırımcılara büyük fırsatlar sunuyor..." dedi.

Suudi yatırımcıların Türk konut sektörüne güveni tam

Türkiye'de nitelikli konut projeleri geliştirmek amacıyla yatırım kararı alan Amad Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Al Duhaim, Körfez yatırımcılarının Türkiye'ye güveninin tam olduğunu söyledi. Duhaim, Türkiye gayrimenkul sektörünün yabancı yatırımcılara önemli fırsatlar sunduğunu dile getirdi. 

Körfezin devleri Türkiye'ye güveniyor

Açıklamasında Körfez Ülkeleri yatırımcılarının Türkiye'ye güvendiğini ve yurt dışı yatırım hedefinde ilk sıranın Türkiye olduğunu vurgulayan Duhaim, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Körfez ülkeleri gezisinde Arap yatırımcıya yaptığı çağrının doğru olduğunu belirtti. Al Duhaim, Türkiye'nin yalnızca gayrimenkul alanında değil, çok sayıda sektörde büyük bir potansiyel içerdiğine de dikkat çekerek, Amad Gayrimenkul'un Türkiye'de nitelikli konut projeleri hayata geçireceklerini de belirtti. 

Duhaim: "1 miyar TL'nin üzerinde yatırımla Türkiye pazarına girebiliriz"

Duhaim Türkiye'de Umran Yapı ortaklığı ile önemli projeler inşa edeceklerini ve güçlü bir finansal yapıya sahip olduklarını vurgulayarak: "İlişkide olduğumuz yatırımcıların desteğini de alarak finansal gücümüzü 5-6 kat yukarıya çıkaracağı. 1 milyar TL'nin üzerinde yatırımla sektöre girebiliriz..." dedi. Türkiye gayrimenkul sektörünü uzun süredir izlediklerini ve Türk ekonomisinin gidişatını yakından takip ettiklerini de dile getiren Duhaim: "Amad ailesi olarak Türkiye ve Türk insanıyla ilgili bilgi ve birikimlerimizi ve bu ülkeye karşı duyduğumuz sevgiyi ticari bir yatırıma dönüştürmeye karar vererek 2013 yılında Amad Gayrimenkul Geliştirme firmasının Türkiye’de kuruluşunu gerçekleştirdik” dedi. 

Kartal Wings Türk yatırımcıya uygun olarak inşa edildi

Firmanın uzun süredir Avrupa genelinde fizibilite çalışması yürüttüğünü ve bunun için belirlenen 12 ülkelik listenin ilk sırasında Türkiye'nn yer aldığını açıklayan Duhaim: "Umran Yapı ile birlikte geliştirdiğimiz Kartal Wings projesinin bu yatırım konseptine uygun biçimde hayatag eçirildi . Kartal Wings projesinin müşteri kitlesinin ev sahibi olmak isteyen kesimler ve Türk yatırımcılar idi. Bu nedenle projeyi Türk aile yaşamının ihtiyaçlarına uygun olarak tasarladık..." dedi. 

Firma Bilgisi: amad gayrimenkul
Proje Bilgisi: kartal wings