Suudilerden Ankara'ya dev yatırım

Suudi Arabistanlı Pan Kingdon Firması, Ankara Eskişehir yolu ve Gölbaşı Bölgelerine, 2015 yılı içinde 100 milyon dolarlık gayrimenkul yatırımı hedefliyor

Suudilerden Ankara'ya dev yatırım

Suudi Arabistan menşeili Pan Kingdom firması, Eskişehir yolu ve Gölbaşı bölgelerine yatırım yapmaya hazırlanıyor. Firmanın 2015 yılı yatırımlarının 100 milyon doları bulması bekleniyor. 

Kırkıncıoğlu-Pan Kingdom buluşması
Kırkıncıoğlu Grup Genel Müdürü Abdullah Kırkıncıoğlu ve DETAŞ Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Karabacak ile birlikte Eskişehir yolu ve Gölbaşı bölgelerini analiz eden Süleyman bin Salim Al Harbi, yatırımlarını gayrimenkul sektöründe değerlendireceklerini bildirdi. Al Harbi, gerekli fizibilite çalışmalarını tamamladıktan hemen sonra, 2015 yılı içinde yatırımları hayata geçirmeyi planladıklarını dile getirdi.

Türkiye ve gayrimenkul potansiyeli
Al Harbi, Türkiye'deki yatırım kararının başarılı ekonomi, nüfus büyüklüğü, genç nüfus oranı ve nitelikli ve rekabetçi iş gücü gibi faktörlerden etkilendiğini belirterek: Türkiye jeopolitik konumu, Avrupa'nın enerji koridoru ve terminali oluşu yanında teşvik olanakları ve büyük bir iç pazar niteliği taşıyor. " ifadelerini kullandı. Süleyman bin Salim Al Harbi, Türkiye’nin son yıllardaki ekonomik verilerine bakıldığında, gayrimenkul ve inşaat sektörü olarak pazarın ne kadar cazip olduğunun görüldüğünü dile getirdi. Al Harbi, beklenen büyüme kriterlerinden dolayı Türkiye pazarında büyük hedefleri olduğunu vurguladı. Sadece bir seferlik yatırım değil tam tersine sürekliliği olan yatırımlar için çalıştıklarını ifade eden Süleyman bin Salim Al Harbi, bu yönde strateji geliştireceklerini bildirdi.