Tabanlıoğlu Dubai projesini Cityscape'de tanıtıyor

Tabanlıoğlu Mimarlık, Dubai'de tasarladığı Crystal Towers'in tanıtımını Cityscape Global'de gerçekleştiriyor.

Tabanlıoğlu Dubai projesini Cityscape'de tanıtıyor

Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından Dubai'de hayata geçirilecek olan Crystal Towers, 11-13 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen Cityscape Global 2017'de tanıtıldı. Cristal Towers bünyesindeki iki kuleden birinde hizmet vermekte olan Rixos Premium Dubai'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen özel davet ile kamuoyuna tanıtılan proje, gayrimenkul ve mimarlık dünyasının önde gelen temsilcileriyle buluştu. 

Crystal Towers Dubai

Al Fattan Properties tarafından hayata geçirilen Crystal Towers Dubai'nin Jumeirah Beach bölgesinde bulunuyor. Alm Mamsha Street üzerindeki proje karma kullanımlı bir niteliğe sahip ve 35 katlı olarak iki kule şeklinde inşa edildi. Temmuz 2017'de yapımı tamamlanan ve hizmete alınan Crystal Towers, özgün tasarımı ile de dikkat çekiyor. 

Tabanlıoğlu: Kentsel yaşamı hareketlendirecek bir proje

Projenin yatırımcı Al Fattan'ın talebi doğrultusunda Dubai'de eksikliği hissedilen "şehir yaşamını hareketlendirme" ve "kendine çekme" kaygısından hareketle tasarlandığını söyleyen Murat Tabanlıoğlu, cedde kotunda yer alan restoran, mağaza, sağlık ve spor tesislerinin yanı sıra yaşam potansiyeli yüksek bir lokasyonda yer aldığını söyledi. Tabanlıoğlu: Kulelerinde yer alan otel, konut ve halka açık tesislere erişim tek bir ana girişten verilerek, birbirinden farklı kullanıcılarının rastlaşma ihtimalini doğuruyor. Sadece direkt kullanıcılarıyla sınırlı değil, tüm kentli ve ziyaretçilere açık hali ile ana fonksiyonlarının yanı sıra bir kentsel buluşma noktası oluşturuyor”  ifadelerini kullandı. 

Tabanlıoğlu yeni projeler üretmeye devam ediyor

Tabanlıoğlu Mimarlık'ın Türkiye başta olmak üzere çok sayıda dünya ülkesinde önemli projelere imza attığını ve atmaya da devam edeceğini dile getiren Melkan Gürsel ise, Dubai, Doha, Londra ve New York gibi dünyanın farklı coğrafyalarında önemli projeler hayata geçirdiklerini söyledi. Crystal Towers'in da örnek ve ayrıcalıklı bir proje olarak dikkat çektiğine dikkat çeken Gürsel: "Dubai’de örnek ve ayrıcalıklı bir proje olarak Tabanlıoğlu Mimarlık’ın gurur duyduğu projeler arasında yerini aldı. Şimdiki gündemimiz ise burada ve farklı coğrafyalardaki yeni projelerimizi de böylesine önemli platformlarda sizlerle paylaşabilmek..." ifadelerini kullandı. 

Al Fattan Crystal Towers

Okyanus manzarasına açık kristal kuleler, kumsaldan birkaç adım gerideki sahil yolu “The Walk” üzerinde yer alan konumuyla tüm kent ve ziyaretçilere açık bir kentsel buluşma noktası niteliği taşıyan Crystal  Towers,s, aynı zamanda konumu itibarıyla Dubai şehrinin 360 derecelik panoramasına hakim bir konumda bulunuyor.. Canlı bir semtte yer alan karma kullanımlı proje temelde 35 katlı bir konut kulesi ve 30 katlı bir otelden yer alıyor. .