Tabanlıoğlu Mimarlık Cityscape finalinde

Tabanlıoğlu Mimarlık, Cityscape Global 2017 Awards'ta 3 projesiyle finale kaldı

Tabanlıoğlu Mimarlık Cityscape finalinde

Arka arkay 14 yıldır Cityscape Global etkinliğine katılan Tabanlıoğlu Mimarlık, bu yıl da 3 projesiyle Cityscape Global 2017 Awards'ta finale kaldı. Tabanlıoğlu, "Kamu, Kültür, Turizm Projesi" kategorisinde Bodrum Loft Projesi ile finale kalırken, Orta ve Yüksek Ölçekli Konut Projesi Kategorisinde ise TOBB Zeytinburnu Yedi Mavi projesi ile finale kalma başarısı gösterdi. Firmanın Ataköy Marina projesi ise Ticari Yapı Kategorisinde birincilik için yarışacak. 

Tabanlıoğlu 3 projesiyle finalde

Tabanlıoğlu Mimarlık bu yıl da katılım gösterdiği Cityscape Global 2017 Mimarlık Ödülleri kapsamında 3 projesiyle finale kaldı. Ödüller, Büyük Jüri'nin yapacağı değerlendirme sonrasında 11 Eylül tarihinde Conrad Dubai'de düzenlenecek bir törenle sahiplerini bulacak. 

TOBB Zeytinburnu-Yedi Mavi projesi

Tabanlıoğlu Mimarlık'ın ödül için yarışacağı Yedi Mavi projesi, Kamu, Kültür, Turizm Projesi Kategorisi'nde yer alıyor. İstanbul Boğazı'nın Marmara Denizi'ne açıldığı noktada hayata geçirilecek olan projeni tasarımında, katların biri üzerinde küçük açılar kullanıldı. Bu kaseyede kesintisiz dönüş gerçekleşirken, manzara kayıplarının da önüne geçen firma, projede 5+1'den 1+1'e kadar farklılaşan daire tiplerine yer veriliyor. Projede teras ve balkonların kullanımı metrekare büyüklüklerine göre farklılık gösteriyor. Bloklar özgün tasarımlarıyla dikkat çekiyor. 

Bodrum Loft Projesi

Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından turizm merkezi Bodrum Torba'da hayata geçirilen Bodrum Loft projesi 38 konut ünitesi, 2,3 veya 4 yatak odalı ve bölünebilir hacimler şeklinde düzenlendi. Arazi açısından uygun olan noktalarda topografyadan faydalanılarak bazi birimlerin araziye gömüldüğü iki katlı villa tasarımında avlu birimlerine de yer verildi. 

Ataköy Marina projesi

Tabanlıoğlu Mimarlık'ın büyük ödül için yarışacağı bir diğer proje ise Ataköy Marina olacak. Kıyıya uyumla kurulan ve marina, ulaşım rotaları,  yeme içme, alışveriş, ofis ve konut alanları ile zengileşen bir ortam, yaşam merkezi gibi karma yaşam alanlarından oluşan projede, çok katmanlı bir kent mekanı oluşturulmaya çalışıldı. 

Tabanlıoğlu Mimarlık hakkında

Murat Tabanlıoğlu tarafından 1990 yılında İstanbul'da kurulan Tabanlıoğlu Mimarlık, bugün 200 çalışanıyla dünyanın farklı bölgelerinde proje geliştiriyor. Tabanlıoğlu tarafından hayata geçirilen bazı projeler şöyle:x

Levent Loft ve Loft Bahçe,

- Kanyon,

- Istanbul Sapphire,

- Ankara’da İncek Loft ve One Tower Rezidans,

- Zorlu Levent,

- ESAS Aeropark,

- Selçuk Ecza GM,

- Nida Kule gibi ofis yapıları,