Tabanlıoğlu Mimarlık İtalya'dan ödülle döndü

Tabanlıoğlu Mimarlık, "Marakeş Kongre Merkezi" ile The Plan Award 2016'dan ödülle döndü

Tabanlıoğlu Mimarlık  İtalya'dan ödülle döndü

Tabanlıoğlu Mimarlık, uluslararası alanda kazandığı ödüllerine bir yenisini ekledi. Venedik'te Pespective Europe 2016 bünyesinde ikinci kez gerçekleştirilen törende büyük bir başarıya imza atan firma, İtalyan The Plan Dergisi tarafından verilen The Plan Award 2016'da ödül almaya hak kazandı. The Plan, dünyanın en önemli mimari referans yayınlarından biri olarak kabul ediliyor.

 

Tabanlıoğlu Mimarlık'ta İtalya'dan yeni ödül

 

Marakeş Kongre Merkezi'ne "İş" kategorisi ödülü
The Plan Dergisi tarafından düzenlenen The Plan Award 2016 Yarışması'nın sonuçları Mayıs ayının son haftasında Venedik'te gerçekleştirilen gerçekleşen 2016 International Architecture Forum Perspective platformunun son gününde kamuoyu ile paylaşıldı. 

 

Tabanlıoğlu Mimarlık'ta İtalya'dan yeni ödül

 

Dünyanın farklı ülkelerinden yüzlerce projenin katılım gösterdiği ve 19 farklı kategoride başvurunun kabul edildiği The Plan Award 2016'da Tabanlıoğlu Mimarlık, Marakeş Kongre Merkezi projesi ile "İş" kategorisinde büyük ödüle uzandı.Yarışmanın finalistleri aralarında Bernard Tschumi, Mario Cucinella, Kim H. Nielsen, Boris Podrecca, Raymund Ryan, Li Xiangning gibi isimlerin de yer aldığı, deneyimli mimar ve tasarımcılardan oluşan jüri tarafından belirlendi. 

 

Tabanlıoğlu Mimarlık'ta İtalya'dan yeni ödül

 

Murat Tabanlıoğlu'nun da katılım gösterdiği ödül töreni 25 Mayis gecesi Venice Lido Hotel Excelsior'da gerçekleştirildi.