Tabanlıoğlu MIPIM'e yine damgasını vuracak

Tabanlıoğlu Mimarlık, dünyanın en büyük gayrimenkul fuarlarından olan MIPIM'de yine en dikkat çeken mimarlık ofislerinden biri olacak

Tabanlıoğlu MIPIM'e yine damgasını vuracak


13-16 Mart tarihleri arasında Fransa'nın Cannes kentinde 29'uncusu düzenlenecek olan MIPIM, yüze yakın ülkeden katılımcı ve binlerce ziyaretçiyi ağırlayacak. 

Alanında dünyanın önde gelen organizasyonlarına düzenli bir şekilde katılım sağlayan Tabanlıoğlu Mimarlık, bu yıl MIPIM kapsamında Palais Stephanie Beach'te bir davet verecek. 13 Mart akşamı düzenlenecek buluşmada yatırımcılar, basın ve mimarlık çevrelerinden oluşan davetlilere, Türkiye ile ilgili olasılıklar ve Türkiye'de üretilen mimari projelerin niteliğini ifade etme imkanı sağlayacak. 

Küresel çapta önemli bir etkinlik

MIPIM'in küresel çapta bir etkinlik olduğunu kaydeden Melkan Gürsel, “Bu yıl bu platformda özellikle New York ve diğer Amerika projelerimizi öne çıkaracağız. Kar Properties tarafından hayata geçirilecek Miami Riverfront Park öne çıkan projelerimiz arasında olacak. Miami Nehri üzerinde en prestijli bölgelerinden birinde yer alan yüksek katlı binada, lüks otel ve rezidanslar yer alacak. Konumu nedeniyle ortak alanlar da öneren bu yapı, cazibe merkezi olarak kent yaşamına canlılık katacak.Bu ve diğer projelerimizin MIPIM’de yoğun ilgi göreceğini düşünüyoruz” dedi.

'Avrupa basınında ilgi uyandırdık'

Tabanlıoğlu Mimarlık'ın, New York, Londra, Dubai ve Doha'daki ofislerinde faaliyetler yürüttüğünün altını çizen Murat Tabanlıoğlu, “Son dönemde gerçekleştirdiğimiz sergilerle de Avrupa basınında ilgi uyandırdık.2017 sonunda Architekture Galerie Münih’ten gerçekleşen sergiden sonra,MIPIM’le eşzamanlı olarak, 15 Mart’ta Architekture Galerie Berlin’de Atatürk Kültür Merkezi’nin odağına alan bir sergi açılacak. Ayrıca, davet edildiğimiz, Nisan ayında gerçekleşecek“Milan Design Week 2018: Interni Exhibition” için bir enstalasyon hazırlığındayız” diye konuştu.

MIPIM 2018’den ödül

MIPIM AR Future 2018’de yeni Atatürk Kültür Merkezi projesi ve Magnaura Sarayı yenileme projesi ile Commended/Başarı Ödülüne layık bulunan Tabanlıoğlu Mimarlık, etkinliğin diğer ödül programı MIPIM Awards 2018’de ise Astana Tren İstasyonu ve Bodrum Loft projeleri ile yarışıyor.

Firma Bilgisi: Tabanlıoğlu Mimarlık