TACA İnşaat'tan AKM açıklaması: Bu bina güçlendirilemez

AKM Binasının yenilenme ihalesini alan TACA İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Akkurt: "Binan etütlerini yaptık. Bu bina güçlendirilemez..." dedi.

TACA İnşaat'tan AKM açıklaması: Bu bina güçlendirilemez

Taksim'deki Atatürk Kültür Merkezi binasının yenilenme ihalesini alan TACA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Tayar Akkurt çok tartışılacak açıklamalarda bulundu. Akkurt, binanın etüt çalışmalarının yürütüldüğünü ancak güçlendirme çalışmalarının yapılamayacağını gördüklerini söyledi. 

AKM binasında güçlendirme çalışması yapılamaz
Atatürk Kültür Merkezi Binasının yenilenme ihalesini kazanan firma olarak, bina içindeki kaliteyi test etme adına sıvaları kaldırdıklarını ve bina etütlerini yaptıklarını belirten Akkurt: "Tüm bu çalışmaların sonunda binanın güçlendirilmesinin mümkün olmadığını gördük..." dedi.

TACA İnşaat'tan AKM açıklaması: Bu bina güçlendirilemez

AKM Binası'ndaki sorun
Akkurt, AKM binasının daha önce iki kez güçlendirme çalışmasından geçtiğini ve yeni bir çalışmayla üçüncü kez güçlendirme çalışmasının yapılmış olacağını belirterek: "Güçlendirme yapılabilecek olsa dahi, bu sefer de bina fonksiyonlarını yitirecekti. Bu binanın güçlendirmesi yapılamaz..." ifadelerini kullandı.

Karaköy Halkbank binası otele dönüşüyor
Diğer taraftan TACA İnşaat, İstanbul Karaköy'de Halkbank binasını bir otele dönüştürmeyi planlıyor. Binayı 20 yıllığına kiraladıklarını söyleyen Akkurt, firmanın otel yatırımlarının devam edeceğine dikkat çekti. Akkurt: "Gelecek 5 yılda 5 otel açmayı planlıyoruz. Kendi markamızı yaratacağız...." dedi.