Tahincioğlu’nun 2. konut projesi Nidatepe satışta

Tahincioğlu Gayrimenkul, ikinci konut projesi için Seyrantepe’yi seçti. Şirketin Nidapark Seyrantepe projesi 621 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu

Tahincioğlu’nun 2. konut projesi Nidatepe satışta

Tahincioğlu Gayrimenkul'un yeni konut projesi Nidapark Seyrantepe'de satışlar başladı. Projenin tanıtımı amacıyla düzenlenen toplantıda konuşan Tahincioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, bugüne kadar gerçekleştirdikleri bütün konut ve nitelikli ofis projelerine büyük talep olduğunu belirterek, Nidapark Seyrantepe'de de daha şimdiden aynı ilgiyi görmekten gurur duyduklarını söyledi. Projede yer alan 368 dairenin büyüklüklerinin 79-349 metrekare arasında değiştiği projede, 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 seçenekleri bulunduğunu vurgulayan Tahincioğlu, "Daire fiyatlarının 621 bin TL'den başladığı projemizi Aralık 2016'da bitirerek sahiplerine teslim etmeyi planlıyoruz" dedi.

Tahincioğlu Gayrimenkul Genel Müdürü Alpaslan Çalım da yaptığı konuşmada, İstanbul'un hızlı gelişen bölgeleri arasında gelen Seyrantepe'de inşaatına başlanan projenin 2800 metrekaresini sosyal tesis olarak planladıklarını vurgulayarak, şunları söyledi: "Projemizin sosyal alanlarını belirlerken ailenin tüm bireylerini düşündük. Açık-kapalı yüzme havuzları, kafeterya, fitness ve çok amaçlı salonun yanı sıra çocuklarımız için de ayrı yaş gruplarına göre ayrı sosyal alanlar planladık. 3-6 yaş arası ve 9-12 yaş arası çocuklarımız için farklı tasarımlar yaptık. Bu alanlarda yüzme havuzlarının dışında squash ve masa tenisi alanları da bulunacak. Otopark planlamasını da ailenin tüm bireylerini kapsayacak şekilde yaptık. 5 katlı otoparkımızda 1+1 dairelere 1, 2+1 ve 3+1 dairelere 2, 4+1 ve 5+1 dairelere ise 3 araçlık yer ayıracağız."

Gayrimenkulde gaza basan şirket dönüşümde de var
1965 yılında gayrimenkul sektörüne girdiklerini ve geçmişte sermaye azlığı nedeniyle az proje yaptıklarını ifade eden Özcan Tahinci, "Son 10 yıldır finansman olanaklarımızın artmasıyla gayrimenkulde gaza bastık. İstanbul'da ve dışında birçok proje geliştireceğiz" müjdesini verdi. Kentsel dönüşüm konusunda da var olduklarını dile getiren Tahinci, "Yenisahra'da 3 ayrı bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarımız devam ediyor. 5000'lik planlar onaylandı. Uzun vadeli strateji planlarımızda kentsel dönüşüm önemli yer tutuyor" şeklinde konuştu.

Konut fiyatları artacak
Konut fiyat artışının reel bazda olmak üzere maliyet artışının altında kaldığını vurgulayan Özcan Tahinci, "Birikmiş bir maliyet baskısı var. Kur kaynaklı 1 yılda maliyetlerde yüzde 15 artış yaşandı. Yakın gelecekte konutta fiyat artışı kaçınılmaz" dedi.