Tahincioğlu’ndan yeni bir yaşam alanı: Nidapark Başakşehir

Tahincioğlu imzası ile Başakşehir'de hayata geçirilen Nidapark Başakşehir projesinde satışlar başladı. Daire fiyatlarının 459 bin liradan başladığı projede teslimler Ekim 2017'de yapılacak

Tahincioğlu’ndan yeni bir yaşam alanı: Nidapark Başakşehir

Tahincioğlu, Başakşehir’deki projesi Nidapark Başakşehir’de satışları başlattı. Alışveriş caddesi, sosyal alanları ve parklarıyla dikkat çeken projede 2+1’den 4+1’e kadar farklı daire seçenekleri sunuluyor. Daire fiyatlarının 459 bin liradan başladığı Nidapark Başakşehir projesinin Ekim 2017 tarihinde teslim edilmesi planlanıyor.

Projenin tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, mega şehirde yıllardır beklenen gayrimenkul firsatının Başakşehir'de ortaya çıktığını belirterek, Tahincioğlu gibi ayrıcalıklı projelere imza atan bir şirket için bu lokasyonun büyük önem taşıdığını söyledi. Tahincioğlu, Başakşehir'in Avrupa yakasının en fazla yatırım yapılan bölgesi olduğuna da dikkat çekti.

Tahincioğlu Gayrimenkul Genel Müdürü Alpaslan Çalım ise projeyi şehir hayatının tüm ihtiyaçlarını düşünerek inşa ettiklerini söyleyerek, Nidapark Başakşehir’in, mülk sahiplerini rahat ettirecek, onlara bir aile sıcaklığını hissettirecek tüm çözümleri bir arada sunduğunu belirtti. Çalım, projeye ilişkin şu bilgileri aktardı: “Tahincioğlu olarak müşterilerimizin yaşam alanlarının rahatlığı ve bu alanın da ulaşabilecekleri her şeye yakın olmaları bizim için çok önemli. Nidapark Başakşehir’de her daire klima ve beyaz eşyalarıyla teslim ediliyor. Ayrıca çocuklu aileler için eğitim kurumları, her an ihtiyaç duyabilecekleri resmi kurumlar ve hastanelere olan yakınlığı ile şehir hayatını ayağınıza getiriyor.  Genellikle doğanın içinde yer alan konut projeleri, şehir meydanlarına yakın olmuyor. Nidapark Başakşehir, mülk sahiplerini çok mutlu edecek kusursuz bir peyzaj tasarımına sahip. Koşu parkuru ile bütünlük içinde konumlandırılan tematik bahçeler alanın mekânsal karakterini çeşitlendiriyor” dedi.

5 blokta 374 daire  

5 blokta 374 adet dairenin yer aldığı ve büyüklükleri 88 -314 metrekare arasında değişen Nidapark Başakşehir’de, 2+1, 3+1 ve 4+1 gibi farklı daire seçenekleri yer alıyor. Proje yüksek tavan, yere kadar pencere ve balkonlarıyla dikkat çekiyor. Nidapark’ta market, kafe ve restoranların yanı sıra 48 adet cadde mağazasının bir arada bulunduğu alışveriş caddesi de mevcut.

Projenin 2 kattan oluşan sosyal tesis alanında ise bay-bayan kapalı yüzme havuzları, fitness salonları, saunalar, hamamlar ve buhar odaları, masaj odaları, kafeterya ve lounge, çocuk kulübü, bilardo salonu ve genç oyun odası, açık alanda çocuk oyun alanları, basketbol, voleybol ve tenis oynanabilecek spor sahası, yürüyüş yolları, seyir terasları, pergolalı oturma dinlenme alanları, çim etkinlik alanı, bitki sergi alanları, süs havuzları ve yapay tepeler, misafir otopark alanı, çok amaçlı salon, ağırlama odası, gibi geniş alanlar yer alıyor.

Hedef 10 milyarlık gelir

Özcan Tahincioğlu, 2016-2019 yılları arasında 5 proje geliştirerek, 10 milyar lira gelir hedeflediklerini açıkladı. 5 projeden birisi İstinye’de yapılacak. Burası için seneye ruhsat almayı planlayan şirket, Yeni Sahra’da ise kentsel dönüşüm planlarını bekliyor. Beykoz’da da proje planını hazırladıklarını belirten Tahincioğlu, “Başakşehir’de ikinci konut projesi de yolda” dedi.

Dönüşüm için şirket

Özcan Tahincioğlu, kentsel dönüşüm projelerini yürütmek için Nidapark A.Ş.’yi kurduklarını belirtti. Tahincioğlu, “Daha esnek hareket edebilmek için bu şirketi kurduk. Şu anda Bağdat Caddesi’nde 15 adet binanın kentsel dönüşümünü yapıyoruz” açıklamasını yaptı.