Tanzanya projesi ödül getirdi

İki design group Kurucu Ortağı Yüksek Mimar Murat Kader, Tanzanya’da yarattığı Safari City ile ödüllendirildi.

Tanzanya projesi ödül getirdi

6 Aralık 2014 / Posta Gazetesi

İki design group Kurucu Ortağı Yüksek Mimar Murat Kader, Tanzanya'da yarattığı Safari City ile ödüllendirildi. International Property Awards tarafından Afrika'nın en iyisi, "African Best Architecture Multiple Residence 2014" ödüllendirilerek, iki design group ödül sayısını 19'a çıkardı.

Tanzanya Arusha'da, her yıl büyük göçün yaşandığı Serengeti'nin hemen kıyısında konumlandırılan 2,5 milyar dolarlık yatırımla kurulacak üç etaplı Safari City projesi, 7 bin üniteden oluşuyor. Uydu kentte, otelden kamu binalarına, okullardan sosyal tesislere kadar her türlü yapı yer alıyor.

Murat Kader ödülle ilgili açıklama yaptı. Kader, "Tanzanya hükümetinin TOKİ modelini örnek alarak, hasılat paylaşımı yöntemiyle yaptığı ve bizim de tasarımını üstlendiğimiz Safari City ile ödül almamız son derece gurur verici bir gelişme. Biz her zaman yaptıklarıyla yetinmeyen, her projesinde kendini aşmak için sonsuz bir enerji harcayan genç bir ekibiz. Çalışmalarımızın bu şekilde ödüllendirilmesi, bize rahatlık değil, daha fazla çalışma isteği veriyor" derken, hem çok mutlu olduklarını, hem de gelecek için yepyeni fikir ve projelerle kendilerini aşma konusunda daha da heyecanlandıklarını belirtti.