Tanzanyalı heyet Varyap Projelerini ziyaret etti

Tanzanya’dan Türkiye modelini incelemeye gelen Tanzanya Ulusal İdaresi heyeti, Varyap Meridian ve Metropol İstanbul projelerini ziyaret etti

Tanzanyalı heyet Varyap Projelerini ziyaret etti

22 Kasım 2013 / emlakwebtv
Türk inşaat sektörü dünya gayrimenkul piyasasına yön vermeye ve örnek ülke olarak gösterilmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl özellikle kentsel dönüşüm üzerine Avrupa ülkelerinden ziyaretler alan Türkiye, son dönemde kalkınmakta olan Afrika ülkelerinden ziyaretçileri ağırlamaya başladı. Son olarak Tanzanya Ulusal İdaresi (National Housing Corporation-NHC) Tanzanya’da artan konut ihtiyacını karşılamak, konut sektöründe gerekli reformları yapabilmek için örnek ülke olan Türkiye’yi ziyaret etti. 28 kişilik bir ekipten oluşan Tanzanya delegasyonu, Emlak Konut GYO A.Ş.nin gelir paylaşımı iş modelini incelemek üzere Ataşehir’deki Varyap Meridian ve Metropol İstanbul projelerini sahada gezerek incelemelerde bulundu.

Tanzanyalı Heyeti, Varyap Meridian ve Metropol İstanbul projelerini ziyaret etti
Emlak Konut GYO A.Ş. ve Varyap-Gap İnşaat Ortak Girişimi tarafından hayata geçirilen Metropol İstanbul karma projesinin şantiyesinden oldukça etkilenen Tanzanyalı Heyet, daha sonra tüm fonksiyonlarıyla hayata geçmiş bir projeyi görmek üzere Varyap Meridian’a ziyarette bulundu. Varyap Meridian’ın en yüksek bloğu olan Varyap Meridian Grand Tower’ın 51. Katından panoramik İstanbul manzarasına bakan ziyaretçiler projenin özellikleri hakkında bilgilendirildi. Varyap Meridian’ın prestijli tasarımının yanısıra yeşil bina programı LEED Sertifikası doğrultusunda tasarım aşamasında alınan önlemler, çevreci malzeme seçimi ve atık yönetimi gibi konulardaki çevreci yaklaşımı heyet tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

Firma Bilgisi: Varyap