Tapudan hazineye 2013 yılında 6,5 milyar tl gelir

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, tapudan bu yıl hazineye 6,5 milyar TL. gelirin aktarıldığını söyledi

Tapudan hazineye 2013 yılında 6,5 milyar tl gelir

16 Aralık 2013 / emlakwebtv
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 2014 yılı bütçesi üzerinde TBMM Genel Kurulu'nda sunum yapan Bakan Bayraktar, hem Bakanlığı hem de Bakanlığına bağlı kuruluşlar hakkında bilgiler verdi. Bakan Bayraktar, “Yılda ortalama 20 milyon vatandaşa hizmet veren Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 2013 yılında hazineye yaklaşık 6,5 milyar TL harç geliri aktardı.” dedi.

Bayraktar: “sorgulamalar ile tapu kaydı alınması işlemleri dijital ortamda yapılabiliyor”
Türkiye’nin her yerinden başka yerlerde bulunan gayrimenkullere ait sorgulamalar ile tapu kaydı alınması işlemlerinin dijital ortamda yapılabildiğini söyleyen Bakan Bayraktar, “Halen, 341 Tapu Dairesinde pilot olarak uygulanmakta olan, başka ilde bulunan gayrimenkuller ile ilgili, tapu ve satış işlemlerinin gerçekleştirilmesini de tüm ülke geneline, hatta yurt dışına da yayacağız.” dedi.

Bayraktar: “Alo, Tapu Kadastro takip masası hattıyla da vatandaşa sunulan hizmet kalitesini arttırdık”
Tüm Tapu işlemlerinin online olarak yapılmasını sağladıklarını kaydeden Bakan Bayraktar, “ Alo, Tapu Kadastro takip masası hattıyla da vatandaşa sunulan hizmet kalitesini arttırdık. Son 10 yılda yaklaşık 13 bin birimin kadastrosunu bitirerek, ülkemizin tesis kadastrosunu tamamlama noktasına getirdik.” diye konuştu.