Tarabya Oteli, İstanbul’un en büyük Spasıyla geri dönüyor

Tarabya Oteli, kapılarını tekrar açarken İstanbul’un en büyük spasını da kullanıma sokuyor. Spa Hakan Yürüoğlu imzası taşıyor

9 Temmuz 2012 / emlakwebtv

Türkiye’nin bir dönemine damgasını vuran, Yeşilçam sinema filmlerine de tanıklık eden, Türkiye’nin ilklerinden Tarabya Oteli kapılarını tekrar açıyor. Tarabya Oteli, yenilenen konsepti ile en büyük iddiasını da Spa bölümünde ortaya koyuyor. Otelin Spa’sı, 3 R Design Factory’nin sahibi Genç Mimar Hakan Yürüoğlu’nun imzasını taşıyor.
3R Design Factory, 4 bin 500 metrekarelik Spayı, teknolojik gelişmelerin ışığında, doğunun mistisizmini ve doğal terapilerini konforlu mimarisiyle birleştiriyor. Spa mimarisinde otelin tarihi geçmişi göz önünde bulundurularak kullanılan malzeme ve renk skalası ile de tarihe sahip çıkılıyor.
Birçok spanın aksine otelin boğaz manzaralı üst katında konumlandırılan Tarabya Oteli’nin Spa’sı, boğaz suyunun gerekli işlemlerin ardından masajlarda kullanılması ile de fark yaratmayı amaçlıyor. Spa, boğaz suyunu distile ederek hamamlar da dahil olmak üzere onlarca bakım ve kürde kullanacak şekilde tasarlanıyor.
Tarabya Oteli Spa’sı 16 adet birbirinden farklı bir şekilde tasarlanmış terapi odası, 3 adet direkt boğaz manzarası olan VIP terapi odası, 4 adet hamamı ve yarı olimpik kapalı yüzme havuzu ile birçok imkanı aynı anda kendi içinde barındırıyor.
Mavi ile beyazın harmanlandığı SPA’da, ‘Mavi Hamam’, çinilere ve Türk usulü motiflerle bezenirken, terapi odalarında ise Çintemani desenler ve aksan duvarlar dikkat çekiyor. Spa’nın diğer yerlerinde ise dingin ancak sofistike bir dekorasyon tercih ediliyor.