Taraklı termal projesine büyük ilgi

ASKON Grup 400 milyon liralık Taraklı Termal projesiyle, 15. Uluslararası MÜSİAD Fuarı'nda ziyaretçilerin ilgi odağı oldu

Taraklı termal projesine büyük ilgi

ASKON Grup 400 milyon liralık Taraklı Termal projesiyle, 15. Uluslararası MÜSİAD Fuarı'nda ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Taraklı Termal Projesi
15. Uluslararası MÜSİAD Fuarı'nda, Türkiye'nin en büyük kapasiteli 'tatil köyü' projesi Taraklı Termal ziyaretçilerin ilgi odağı haline geldi. Taraklı Termal projesiyle; 'yayla turizmi', 'sağlık turizmi', 'doğa turları'yla kış turizmine farklı alternatifler sunan firma, yaz tatili seçeneklerinde de zenginlik sunmayı hedefliyor.

Sağlık Turizminin yeni merkezi
Projenin yoğun ilgi gördüğünü belirten Taraklı Termal Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Süleyman Tunç; "Burası 7 bin yataklı bir tesis' Türkiye'de benzeri pek yok. Tesisimiz üç neslin bir arada tatil yapabileceği bir mantıkla tasarlandı. Muazzam bir doğası var. Burada çocuklar ve gençler için eğlence merkezi, restoran, alışveriş merkezi olduğu gibi 1300 kişilik bir seminer salonu da var. Ayrıca 'Tatil Köyü'müzün sakinleri, düzenlediğimiz 'doğa turları', 'Yayla etkinlikleri', 'Bağ-Bahçe' turizmi ve 'Sağlık' turizmi ile kış ve yaz sezonunda tatil alışkanlıklarını tamamen değiştirecek gibi görünüyor. Taraklı Termal Tatil Köyü'nden konut alanlar, keyifli bir dönem yaşayacaklar" dedi.

Taraklı Termal Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Süleyman Tunç

Taraklı Termal Tatil Köyü'nde neler var?
Taraklı Termal projesi içinde yer alan Fizik Tedavi Rehabilitasyon Hastanesi'nde, romatizma, cilt hastalıkları, kronik bel ağrısı gibi hastalıklar tedavi edilebilecek. Projede, 47 derece ve saniyede 130 litre debisi olan termal sudan yararlanılacak. 2.5 kilometre mesafedeki kaynaktan gelen suyun sıcaklığı sadece 1 derece ısı kaybediyor. Taraklı Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi ile işbirliğiyle işletilecek. Tesis, SGK ve anlaşmalı özel sağlık sigorta mensuplarına ücretsiz sağlık hizmeti veriyor.

Taraklı Termal Projesi'nde yaşam ne zaman başlayacak?
Projeye 2012'de başladıklarını belirten Taraklı Termal Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Süleyman Tunç, "İki etaptan oluşan projemizin ilk etabını Aralık ayında tamamlayacağız. İkinci etabı ise 2015 yılının sonunda tamamlayacağız" bilgisini verdi.  

Osmanlı mimarisi 
Taraklı Termal Tatil Köyü yaklaşık altı buçuk dönüm üzerine, dört katlı Osmanlı bedesten mimarisi nakşedilmiş bir çarşı inşa ediyor. Tarihi bir alış veriş merkezi görüntüsü sergileyecek olan Bedesten'de Kapalıçarşı ve Mısır Çarşısı'ndaki otantik görüntü sergilenecek. Osmanlı Çarşısı'nda en alt katında çeşitli termal havuzlar ve normal havuzlar spa, wellnes ve terapi salonları, orta katında her türlü ihtiyacın karşılanabileceği büyük bir alışveriş merkezi, en üst katındaysa çeşitli büyüklüklerde toplantı salonları sinema salonları ve Sakarya ilinin en büyük kütüphanesi bulunacak. Gerek yüz bin adet kitap barındıracak büyüklükteki kütüphanesi, gerekse de yeterli büyüklükteki sergi ve kongre, toplantı salonlarıyla ilçenin kültürel yaşamında da eşsiz bir yere sahip olacağı görülebiliyor. 

Taraklı'da konaklama imkanları
Taraklı Termal'de 5 yıldızlı otel konforundaki daireler, 68.81 metrekarelik 1+1, 83.28 metrekarelik 2+1'lerden oluşuyor. Ayrıca, 117.14 metrekarelik dubleks dairelerle, 83.28 metrekalik Osmanlı tipi daire alternatifleri de projede yer alıyor. Osmanlı daire içerisinde bulunan, 'Butik Türk Hamamı', 'Oymalı-Kakmalı Mobilyalar', 'işlemeli tavan ve duvarlar' konut sakinini tarihle ve modern çizgilerle buluşturuyor.