Tarlabaşı’nın çehresini değiştiren rezidanslar satışta

Beyoğlu Belediyesi’nin önderliğinde Çalık Gayrimenkul tarafından geliştirilen Tarlabaşı 360 projesinde satışlar başladı. Proje, Türkiye’nin ilk kentsel yenileme projesi olma özelliğini taşıyor

Tarlabaşı’nın çehresini değiştiren rezidanslar satışta

Çalık Gayrimenkul tarafından geliştirilen Türkiye'nin ilk 'kentsel yenileme' projesi olan Tarlabaşı360'ta rezidanslar ve ofisler satışa sunuldu. Taksim'de yer alan projenin rezidansları, her biri diğerlerinden farklı tasarlandı. İlk etaptaki 97 rezidans için 4 kat ön talep toplanırken, ofis adasında satışların yüzde 70'i bitti. Tarlabaşı360'ta satışa sunulan rezidanslar ve ofisler merkezi konumunun yanı sıra mimari dokunun korunarak inşa edilmesiyle dikkat çekiyor.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu Belediyesi'nin önderliğinde hazırlanan Tarlabaşı360 Projesi'nin ülkenin ilk kentsel yenileme projesi olduğunun altını çizdi. Çalık Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Feyzullah Yetgin ise, projenin Türkiye'de kamu ve özel sektör eliyle yapılması bakımından da bir ilk olduğunu söyledi.

Taksim meydanına sadece 350 metre uzaklıkta yer alan Tarlabaşı360 projesinde ilk etapta 97 adet rezidans ve 96 adet ofis satışa sunuldu. Satışa çıkan 97 adet rezidans ünitesinin büyüklükleri 47 ile 355 metrekare arasında değişiyor. 1+0, 1+1, 1+1 Loft Dubleks, 2+1, 2+1 Loft Dubleks, 4+1 Dubleks ve 4+1 Penthouse Dubleks tipinde dairelerin yer aldığı rezidansların fiyatları ise lansman dönemine özel 289 bin dolardan başlıyor. Ofis üniteleri ise 63 ile 588 metrekare arasında değişiyor. Ünitelerin fiyatları da 503 bin dolardan başlıyor.

Lansmana özel yüzde 5+5 İndirim
Projede lansman dönemine özel yüzde 5 indirim ve peşin alımlarda ek olarak yüzde 5 indirim uygulanıyor. Tarlabaşı360'ta rezidans ve ofisler için 48 aya kadar 0 faizli ödeme seçenekleri sunuluyor. Yatırım değeri 500 milyon dolar olan Tarlabaşı360 projesinde ofis bölümlerinin teslimlerine 2015 Ekim'de rezidans bölümlerinin ise 2016 yıl sonunda başlanacak.

Yeni projeler yolda
Feyzullah Yetgin, "Tarlabaşı360 projesinde tarihi ve kültürel değerleri koruyarak ilerliyoruz" dedi. Yetgin, önümüzdeki süreçte Fener-Balat-Ayvansaray olmak üzere kentsel yenileme projelerine odaklanacaklarının haberini verdi.