Tarlabaşı360, konseptini Katar'a taşıyor

Kamu-özel sektör ortaklığıyla inşa edilen en büyük kentsel yenileme projesi Tarlabaşı360 Dubai'nin ardından Katar Cityscape etkinliğine de katılma kararı aldı

Tarlabaşı360, konseptini Katar'a taşıyor

Türkiye'nin kamu-özel sektör ortaklığıyla gerçekleştirilen en büyük kentsel yenileme projesi Tarlabaşı360, Dubai'nin ardından Katar Cityscape etkinliğine de katılma kararı aldı. Körfez yatırımcısına, farklı konsepti hakkında bilgi vermeye hazırlanan Tarlabaşı360, Katar Cityscape için 28 Nisan'da Katar'da olacak.

Tarlabaşı360 projesi
Katar Cityscape etkinliği hakkında bilgi aktaran Çalık Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Feyzullah Yetgin, Tarlabaşı360'ın büyük emek ve yüksek eforla, İstanbul'un kalbinde hayat bulan bir proje özelliği taşıdığını söyledi. Yetgin, Tarlabaşı360'ın Türkiye için özel, kamu-özel sektör işbirliğindeki ilk ve en büyük kentsel yenileme projesi olduğunu vurgulayarak:

"Biz bu bölgede alışılageldiği gibi rezidans ve ofis inşaa etmiyoruz. Burada yok olmak üzere olan bir tarihi yeniden hayata döndürmeye, var olan bir hazineyi tekrar olabilecek en modern hali ile ülkemize kazandırmaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı. 

Tarlabaşı360, konseptini Katar'a taşıyor

Körfez yatırımcısı mercek altında
Tarlabaşı360 projesinin ilk günden bu yana Körfez bölgesi yatırımcısını mercek altına aldığını ve İstanbul'un yabancı yatırımcı açısından cazibesini her dönem koruduğunu da belirten Yetgin:

"Tarlabaşı360, İstiklal Caddesi’nin yanıbaşındaki konumu ile yabancılar için akla gelen ilk adres. Biz sadece rezidans, ofis yapmıyoruz, tarihi sokaklarımız, caddelerimizle gerçek manada bir yaşam konsepti vadediyoruz” ifadelerini kullandı. 

Firma Bilgisi: Çalık Gayrimenkul
Proje Bilgisi: Tarlabaşı 360