Tarlabaşı360'a Katar'da büyük ilgi

Tarlabaşı360 Cityscape Katar'da büyük ilgi gördü ve ülkeye 100 milyon dolarlık ön anlaşma ile döndü

Tarlabaşı360'a Katar'da büyük ilgi

Katar'da gerçekleştirilen Cityscape etkinliğine katılım gösteren Tarlabaşı360 cadde ve sokaklarına Arap yatırımcıdan büyük ilgi geldi. 26-28 Nisan tarihleri arasında bir kez daha vitrine çıkan Tarlabaşı360 Türkiye'ye 100 milyon dolarlık anlaşma ile döndü. Fuarda Katar Ekonomi Bakanı Sheikh Ahbed Bin Jassim Al Thani, Tarlabaşı360 projesi ile yakından ilgilendi ve projenin ayrıntıları hakkında bilgi aldı. 

Tarlabaşı360'a Katar'da büyük ilgi

Tarlabaşı360'a büyük ilgi
Cityscape Katar'da Katar Ekonomi Bakanı Sheikh Ahmed Bin Jassim Al Thani tarafından da yakında incelenen Tarlabaşı360, eski İstanbul'un tarihi mimarisine uygun biçimde inşa edilen sokak ve caddeleriyle de Körfez yatırımcısının ilgisini çekti. Uluslararası yatırımcının gösterdiği ilgiyi değerlendiren Çalık Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Feyzullah Yetgin, Tarlabaşı360'ın gerek mimarisi, gerekse lokasyonuyla benzeri olmayan bir proje niteliği taşıdığını vurgulayarak:

Tarlabaşı360'a Katar'da büyük ilgi

"Tüm bu özellikleri ile yerli ve yabancı yatırımcılar tarafından hem oturum hem yatırım açısından çok değerli görülüyor. Bunu son olarak Katar Cityscape’de bir kez daha görmüş olduk. Fuarda 300’ün üzerinde bireysel yatırımcı ile görüştük ve Katarlı bir yatırımcı ile 100 milyon dolarlık ön anlaşma sağlandı. Karşılaştığımız ilgiden son derece memnun bir şekilde Katar’dan döndük" ifadelerini kullandı. 

Firma Bilgisi: çalık
Proje Bilgisi: Tarlabaşı 360