Tartışmalı projeler için tarih verildi

Serdar Bilgili, mahkemelerin durdurma kararları nedeniyle yapımına başlanamayan Park Orman ve Galataport Projeleri için 2015 yılında düğmeye basılacağını açıkladı

Tartışmalı projeler için tarih verildi

Mahkemelerin durdurma kararları nedeniyle yapımına başlanamayan Park Orman ve Galataport Projeleri için 2015 yılında düğmeye basılacağını açıklayan Bilgili Holding Patronu Serdar Bilgili: 'Ocak ayında Park Orman, Şubat'ta da Galataport için düğmeye basıyoruz.' dedi.

İnsanlar hata yaptığını anlayacak
Projelerde Doğuş Grubuyla ortaklaşa hareket edecek olan Bilgili Holding'in Patronu, her iki projede de dev rezidans ve yapıların bulunmayacağını, bu projelere karşı çıkan insanların da günün birinde, 'Biz hata yaptık!' diyeceğini açıkladı. Açıklamasında bürokratik işlemlerin son aşamaya geldiğini belirten bilgili: ' Elbette konaklama alanları olacak. Ancak bunlar beton yığını şeklinde değil. Minik ahşap evlerden oluşacak. İstanbul'da büyük konser alanı yok. Önemli bir sanatçı geldiği zaman Rihanna veya U2 gibi, küçük statlarda konser veriyor. 5 bin kişilir konser alanı büyük turneleri karşılamıyor. En az 15 bin kişi olması lazım.' şeklinde konuştu.

Park Orman Projesi

Dünya standartlarında spor kompleksi
Hürriyet Gazetesi'nden Ceyhun Kuburlu'nun haberine göre, Park Orman'da havuz olan bölgeyi yer altına gömerek İstanbul'un en önemli konser alanlarından birini, paralel olarak da teniz turnuvası, boks maçı ve konser gibi aktivitelere ev sahipliği yapacak 18 bin kişilik dünya standartlarında bir arena inşa edeceklerini belirten Bilgili: 'Yere gömülü, kapalı ve üstü yeşillik olacak. Bu arenaya en yakın proje Ülker Arena'dır. Bizim rakibimiz de burası olacak.' dedi.

80 milyon Euro'luk proje
Park Orman Projesinin maliyetinin 80 milyon euro düzeyinde olduğu ve İstanbul halkı için önemli bir park projesi anlamına geldiğini belirten Bilgili, sosyal hayatın AVM'ler ile sınırlı olduğu bir merkez haline gelen şehir halkı için 'park' alanı inşa etmek istediklerini belirtti. Bilgili sözlerine şöyle devam etti. 'Su İşleri Bakanlığı’nın kiracısıyız. Herkes ağaçları kesip gökdelenler dikeceğimizi sanıyor. Öyle bir şey olmayacak. İstanbul’un en önemli parkını yapacağız. ABD’de önemli parklar dizayn etmiş mimarlarla ortak çalışacağız.'

Galataport 2.5 yılda tamamlanacak
Salı Pazarı Kruvaziyer Liman Sahası projesiyle ilgi olarak da konuşan Bilgili, çalışmaların şubat 2015 'te başlayacağını ve 2.5 sene içinde tamamlanacağını söyledi. Projede başta restoran, otel, şehir parkı ve yeşil alanlar olacağını vurgulayan Bilgili, 'Galataport imar planlarının yürütmesinin durdurulduğu' yönündeki haberlerin de gerçeği yansıtmadığını sözlerine ekledi.