Tasarım Haftası'na Seranit Grup imzası

Seranit Grup, T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) işbirliğinde bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Türkiye Tasarım Haftası’nın stratejik ortağı oldu

Tasarım Haftası'na Seranit Grup imzası

Ar-Ge ve tasarıma verdiği önem ile birbirinden değerli ürünleri sektöre kazandıran Seranit Grup, 19-23 Ekim 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek Türkiye Tasarım Haftası etkinliğinin stratejik ortağı oldu. Sektöründe her zaman ilklerin markası olan Seranit Grup, mekan tasarımlarında devamlılık hissini artırmak üzere kendi bünyesinde geliştirdiği Aquanit duş karosu, Seravista merdiven basamağı ve Duostone isimli ürünleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Tasarım ve tasarımcının her zaman yanında olan Seranit Grup, modacı Bahar Korçan, seramik sanatçısı Emine Gönüllü, fotoğraf sanatçısı Ercüment Usluer ve dünya çapında yaptığı işlerle tanınan dijital grafik tasarım ekibi Pınar&Viola ile de çalışmalar gerçekleştirdi. Türkiye Tasarım Haftası etkinliği tasarım, hayal gücü ve yaratıcılıkla beslenen tüm meslek ve endüstrilerin tek bir çatı altında toplanarak desteklenmesini ve ülke genelinde yaratıcılığa teşvik etmeyi hedefliyor.

Türkiye Tasarım Haftası
Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda T.C. Ekonomi Bakanlığı ve TİM işbirliğinde ve Seranit Grup’un da stratejik ortaklığıyla bu yıl ilk kez gerçekleşecek Türkiye Tasarım Haftası’nın açılış konuşmalarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Seranit Grup Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik yapacak.

Etkinlikte endüstriyel tasarım, moda ve görsel iletişim tasarımının önde gelen isimleri, uluslararası ve Türk sergiler, globalde yükselen Türkler, tasarımla fark yaratan ürünler, bu yıl beşincisi düzenlenen Design Turkey Ödülleri ve sergisi, İhracatçı birliklerinin yarışmalarının finalist sergileri, tasarım ofisleri, tasarım okulları ve tasarıma dair daha pek çok öğe ziyaretçilerle buluşacak.

Tasarım yarışması düzenlenecek
İhracatçı birlikleri tarafından her yıl düzenlenen 22 adet tasarım yarışmasının birinci gelen tasarımları, Türkiye Tasarım Haftası boyunca sergilenecek. Türkiye Tasarım Haftası her yıl tekrarlanması planlanan, Türkiye’nin uluslararası rekabetini ve ihracatını arttırmayı ve Türk tasarımı ve Türk ekonomisi arasında müşterek fayda sağlamayı amaçlayan uluslararası bir etkinlik. Türkiye’de endüstrinin, ihracatın, uluslararası markalaşmanın ve endüstriyel tasarımın gelişimine ve toplumun yaşam kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayan Design Turkey Endüstriyel Ürün Tasarım Yarışması için özel bir alan oluşturulacak. Tüm finalist ürünler sergilenecek ve kazananlar Türkiye Tasarım Haftası’nda ödül töreniyle açıklanacak.

Tasarım alanında isim yapmış dünyanın en prestijli 10 tasarım okulu Tasarım Haftası kapsamında davet edilecek. Okullar; proje sergileme, konferans ve söyleşiler ile Türkiye Tasarım Haftası’na katkı sağlayacak. Türkiye’deki tasarım ile ilgili bölümleri olan üniversitelere, yıl içerisinde tasarlamış oldukları seçilmiş proje ve ürünlerini sergileyebilecekleri alanlar ayrılacak.