Tasarımcılar perakende sektörünü konuştu

“2D1 Tasarım Toplantıları", “2D1 Perakende” ile devam etti

Tasarımcılar perakende sektörünü konuştu

“2D1 Tasarım Toplantıları"nda mimarlık, içmimarlık ve tasarım disiplinlerinin önde gelen temsilcilerini yıl boyunca “iki ayda bir” buluşturmaya “2D1 Perakende” ile devam ediyor.

Tasarımcılar perkende sektörünü konuştu
Yapı-Endüstri Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte “Perakende” konusu ele alındı. Mimarlar, iç mimarlar, tasarımcılar, akademisyenler ve öğrenciler tarafından ilgiyle izlenen 2D1 Tasarım Toplantıları, yurt içinde ve yurt dışında kariyer yapmış uzman konuşmacıların yaratıcı deneyim ve önerilerini dinleme ve görüş alışverişinde bulunma fırsatı sundu.

Perakende tasarımında değerli deneyimler
“2D1 Perakende” tasarım toplantısına katılacak konuşmacılarından biri olan Terminal Design’ın kurucusu Akın Nalça, ofis, fuar standı, müze, sergi ve mağaza gibi alanlarda yaratıcı mekân çözümleri sunmasıyla bilinen bir tasarımcı. Nalça toplantıda, mekânsal araçların verimli kullanımları ve esnek mekânlar için çözüm yaklaşımları üzerine konuştu.

Ağustos Teknoloji şirketinin kurucusu ve Professional Lighting Design Dergisi’nin editörü endüstri mühendisi Emre Güneş ise 2006’dan bu yana araştırdığı, yazdığı, deneyimlediği ve uyguladığı “aydınlatma tasarımı” konusunda inovatif teknolojiler ve yöntemler hakkında birikimini aktardı.

“2D1 Perakende” tasarım toplantısının konuşmacılarından Bulend Ozden Design’ın kurucusu Bülent Özden de yurt dışında Dolce&Gabbanna, Gianfranco Ferre, Valentino Stores, Malo, Byblos, Genny, yurt içinde ise Avea, Türk Telekom, Klimaplus, Lumberjack, Saat&Saat, Ten Lingeria, Escape gibi markalarla çalışmış ödüllü bir tasarımcı. Özden toplantıda, kendi deneyimleri doğrultusunda perakende sektöründeki iç mimarlık ve mobilya tasarımının inceliklerini anlattı.