Tasarımı yap, işi kap!

Ofis Tekin Exclusive’in ofis tasarım yarışması özellikle üniversite öğrencilerinden büyük ilgi gördü

Tasarımı yap, işi kap!

22 Mayıs 2014/Emlakwebtv
Ergonomik ve verimli çalışma mekanları oluşturacak genç yeteneklerin arandığı tasarım yarışmasına gösterilen ilgiden dolayı son derece mutlu olduklarını dile getiren Ofis Tekin Exclusive Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Tekin, “Çok sayıda üniversite öğrencisinden telefonlar aldık. Gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaşmak bizleri mutlu etti. 'Ofisini Tasarımınla Konuştur' yarışması yaratıcı fikirlere sahip  kreatif beyinlere, iş kapılarını açacak olması nedeniyle de büyük önem taşıyor. Tasarımcı ihtiyacının zirvede olduğu ofis mobilya sektöründe, genç yetenekleri sektöre teşvik etmek ve bu anlamda fırsatlar sunmanın önemli olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Dereceye girenlere istihdam garantisi
Yarışma sona erdikten sonra da gençlere katkı sağlayacağını belirten Cemal Tekin, “Ofisini Tasarımınla Konuştur” yarışmasında ilk üçe giren yarışmacılara istihdam garantisi verdiklerinin altını çizdi.

Genç tasarımcıların yeteneklerinin iş kaygısıyla gölgelenmemesi gerektiğinin belirten Tekin, yarışmada özellikle bölüm ve üniversite ayrımı yapmadıklarını vurguladı. Tekin, “Gençler erken yaşlardan itibaren bir yarışın içindeler. Özellikle üniversite döneminde gelecek kaygısının da oluşmaya başlamasıyla, gençleri bir korku sarıyor. Hatta kimileri bu uğurda hayallerinden vazgeçebiliyor. Ofis Tekin Exclusive olarak yaratıcı fikirlere sahip, kreatif beyinlere kapılarımız sonuna kadar açık. Tasarımlarını yapsınlar işi kapsınlar” dedi.

Yarışmada, birinci seçilen tasarım Ofis Tekin Exclusive tarafından üretilecek ve satışından elde edilen ücretin belirli bir kısmı tasarımcıya aktarılacak. İkinci seçilen tasarımcının sektörle ilgili yurtiçi fuara katılımcı olması sağlanarak, masrafları Ofis Tekin Exclusive tarafından karşılanacak. Üçüncü seçilen tasarımcı ise Ofis Tekin Exclusive’de ücretli staj hakkı elde edecek.

Başkent Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Tasarım Bölüm Başkanı Prof. Dr. Adnan Tepecik’in başkanlığında oluşturulan yarışma jürisinde, İç Mimari ve Çevre Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Umut Şumnu, İç Mimari ve Çevre Tasarımı Bölümü Öğr. Gör. Ferhat Dorkip, Ofis Tekin Exclusive Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Tekin ve RPR Medya AŞ Perakende Sektör Temsilcisi Tuğçe Özkuş bulunuyor.