Tasarımın zirvesinde bir proje: Varyap Yalıkavak

Varyap’ın Bodrum’da hayata geçirdiği Yalıkavak projesi, çağdaş sanatın küratörler ile etkin şekilde kullanılacağı, tasarımın zirvesinde bir proje olarak inşa ediliyor. Varyap Yalıkavak 390 bin eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Tasarımın zirvesinde bir proje: Varyap Yalıkavak

Varyap Bodrum’un en çok tercih edilen eşsiz koylarından birinde, Yalıkavak Tilkicik Koyu’nda Varyap Yalıkavak projesini hayata geçiriyor. Varyap Yalıkavak projesi, Varyap’ın ikinci projesi olarak inşa ediliyor. Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş, “Bodrum, İstanbul, Ankara ve İzmir’İn arka bahçesi gibi bir konumda. İstatistiklere göre Bodrum, Türkiye’nin dördüncü büyük şehri olma yolunda ilerliyor. İklimsel ve coğrafi koşullarının yanı sıra, okul, hastane ve alt yapı yatırımları ile 12 ay yaşanabilir bir yer olan Bodrum’da Yalıkavak’ın en önemli koyu Tilkicik’te bu projeyi inşa ediyoruz” dedi. Varlıbaş, Varyap Yalıkavak projesinin çağdaş sanatı etkin şekilde kullanan insanların zevklerine hitap eden, neşe ve huzur veren bir proje olacağını söyledi. Bu anlamda Loft Mimarlık ile çalıştıklarını belirten Varlıbaş, “ Küratörler eşliğinde çağdaş sanatı projenin her yerinde kullanacağız. Bu haliyle proje tasarımın zirvesinde olacak” diye konuştu.

Otel ve lüks rezidans daireler olacak
Proje Bodrum’u Akdeniz’e açan Palmarina’nın hemen yakınında bulunuyor ve bu sebeple içerisinde 5 yıldızlı bir otel barındırıyor. Varlıbaş, “Palmarina’yı destekleyecek bir otel o bölgede bulunmuyordu. Biz de bu sebeple oteli tasarladık ve otel markasıyla anlaşmak üzereyiz. Bu marka dünyanı en ünlü otel markası olacak” dedi. Henüz net olmamakla beraber yaklaşık 110 odalı tasarlanan otel markası ilerleyen günlerde açıklanacak. İkinci Varyap Bodrum projesi olarak inşa edilen Varyap Yalıkavak’ta 60 adet rezidans daire yer alıyor. Daire, dubleks daire ve villa olarak tasarlanan konutların yüzde 15’i sahiplerini buldu.

Kendine ait plajı bulunuyor
Mart 2016’da inşaatına başlanan projenin 2018 yaz aylarında teslim edilmesi planlanıyor. Proje 5 yıldızlı otel ve 60 adet rezidans için özel plajını da içinde barındırıyor. Varyap Yalıkavak fiyatları ise metrekare bazında 5 bin Euro’dan başlıyor. Projenin en küçük dairesi 390 bin Euro’dan satılırken, fiyatlar 1 milyon 200 bin Euro’ya kadar çıkıyor.   

Firma Bilgisi: Varyap
Proje Bilgisi: varyap yalıkavak