Tasarruf için ısı yalıtımı zorunlu

Üretimini yaptığı inovatif ürünlerle binalardaki enerji kaybını en aza indirmeyi hedefleyen Filli Boya Yalıtım, 2.6 milyon hane halkının faturalarına katkı sağlıyor

Tasarruf için ısı yalıtımı zorunlu

Üretimini yaptığı inovatif ürünlerle binalardaki enerji kaybını en aza indirmeyi hedefleyen Filli Boya Yalıtım, 2.6 milyon hane halkının faturalarına katkı sağlıyor. 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü vesilesiyle bir açıklama yapan Filli Boya, Ülkemizde enerjinin %37,2’si binalarda, %32’si sanayide ve %20’si ulaşımda harcandığını söyledi.

88 binaya 67 milyon metrekare ısı yalıtımı
Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 'Filli Boya Yalıtım Grubu 2003-2013 yılları arasında bünyesindeki yalıtım markalarıyla 88.000 binaya, 67 Milyon m2 ısı yalıtımı gerçekleştirerek 1,5 Milyar TL tasarruf sağlanmasına katkıda bulundu. Binalarda yapılan ısı yalıtımı ile elde edilen tasarruf miktarının hane halkına ve ülke ekonomisine olan katkı oranının önemini bir kez daha kanıtladı.'

Yalıtım doğru yapılırsa yatırımdır
Capatect Isı Yalıtım Sistemi ile binalardaki ısı kaçaklarını engelleyip bina ömrü boyunca enerji tasarrufunu garanti ediyor. Üstelik bu tasarruf ile 2-3 yıl içerisinde ısı yalıtımı için harcanılan masraf amorti edilebiliyor. Capatect Isı Yalıtım Sistemi, elde edilecek tasarruf oranını yükseltirken, sistemin kendisini amorti edeceği süreyi ise kısaltıyor.

Tüketicilerin, ısı yalıtımı konusunda dikkat etmeleri gereken en önemli konunun kalite ve ürün garantisi olduğuna dikkat çeken Betek Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gülay Dindoruk, 'kalitesiz malzemelerle yapılan ısı yalıtımında tasarruf sağlamanın mümkün olmadığını' belirtti. Ayrıca, 'Capatect Isı Yalıtım Sistemi kullanılan binalardaki doğalgaz ve elektrik faturalarında düşüş sağlandığını böylece bina sahipleri için yalıtımın, yatırıma dönüştüğünü' sözlerine ekledi.