Tasavvuftan iş dünyasına, hiçlikten sürdürülebilirliğe

Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, Uludağ Ekonomi Zirvesi kapsamında "Sosyal Sürdürülebilirlik" teması üzerine görüşlerini açıkladı. Timur konuşmasında Mevlana ve Taptuk Emre gibi isimlerden alıntılar yaptı

Tasavvuftan iş dünyasına, hiçlikten sürdürülebilirliğe

25-26 Mart tarihleri arasında Bursa'da düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi'nin ikinci gününde, "Sosyal Sürdürülebilirlik" konusunun tartışıldığı oturumu yöneten Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, Mevlana, Konfüçyüs ve Taptuk Emre gibi düşün dünyasının önemli isimlerinden alıntılar yaptı. "Nef" şirketinin "Nefes"ten hareketle kurulduğunu söyleyen Timur, sürdürülebilirliği sağlayanların "hiçliği" arayanlar olduğunu vurguladı.

Mevlana ve Taptuk Emre'den alıntı
Timur, toplumlarda değer yozlaşmasının çok erken dönemlerde başladığını ve herkesin bu yozlaşmayı bir yerlerinden sürdürmeye devam ettiğini vurgulayarak: "Yani herkes değer yozlaşmasından sorumlu. Sorumluluğu hep beraber almalıyız.Taptuk Emre’nin bir sözü var, 'Aşk ile yola çıkan, sırtında dünya taşır, aşksız yola çıkan beden diye bir ceset taşır.' Seyit Onbaşı’nın kilolarca ağırlığı inancıyla taşıması gibi..."ifadelerini kullandı. 

İş modeli değişimi değil, sosyal sürdürülebilirliğin içselleştirilmesi
Açıklamasında, iş dünyasının temel kaygısının iş modelini değiştirmek olduğunu ancak sosyal sürdürülebilirliğin içselleştirilme olgusunun daha büyük bir değer taşıdığını da belirten Timur:" Ya hiç olacağız ya yok olacağız. Bence hiç olmak yok olmaktan iyidir" ifadelerini kullandı. 

Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur tarafından yönetilen oturumda Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı, Malala Fonu CEO’su Shiza Shadid, Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölümü Başkanı Galya Frayman Molinas, Spark Schools Kurucusu Ryan Harrison da ‘Sosyal Sürdürülebilirlik" konusunda sunum yaptı