TAV'dan devlete 174.6 milyon ödedi

TAV Havalimanları işletmesi, Atatürk ve Adnan Menderes Havalimanları kira bedeli olarak DHMİ'ye 174 milyon 647 bin 444 doların ödemesini yaptı

TAV'dan devlete 174.6 milyon ödedi

TAV Havalimanları işletmesi, Atatürk Havalimanı ve Adnan Menderes Havalimanı için DHMİ'ye 174 milyon 647 bin 444 doların ödemesini ve KDV kira bedelini ödedi. 

Elvan: 'Bu sistemi biz kurduk'
Temsili çek töreninde konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, TAV'ın havalimanı inşaat ve işletmesinde dünyanın önde gelen firmalarından biri olduğunu belirterek: 'Pek çok ülkede yaptığımız görüşmelerde 'bu havalimanını Türkler inşa etti, bu havalimanını Türkler işletiyor' diyorlar. Bundan hepimiz gurur duyuyoruz.' dedi. 

Sani Şener: '15 yıl sonra..'
Törende yaptığı konuşmada Atatürk Havalimanı'nın açılışının üzerinden 15 sene geçtiğini belirten TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, 'Önce yap-işlet-devret, daha sonra da kiralama yöntemiyle işletmeyi üstlendik. Adnan Menderes Havalimanı'nın ilk kirasını da bugün ödüyoruz. Bugün de sözümüzde durduğumuz ve taahhüdümüzü yerine getirdiğimiz için mutluyuz.'

TAV 14 havalimanı işletiyor
Atatürk Havalimanı ile başlayan yolculuğun bugün 14 havalimanı işletmesine vardığına değinen Şener, TAV'ın bugün, altı tane havalimanı yaptığını ve servis şirketlerinin 33 havalimanında faaliyet gösterdiğini söyledi.  

Firma Bilgisi: Tav