TAV İnşaat Körfez'de büyüyor

TAV Havalimanları Holding bünyesinde faaliyet gösteren TAV İnşaat, Bahrey Havalimanı'nın 1.1 milyar dolarlık genişletme ihalesini kazandı

TAV İnşaat Körfez'de büyüyor

Özellikle Körfez ülkelerindeki hamleleriyle Ortadoğu'nun en büyük inşaat şirketlerinden biri haline gelen TAV İnşaaat, bölgedeki beşinci ülke başkentinde de ihale kazandı. Firma, Bahreyn Havalimanı'nın genişletilmesine yönelik 1.1 milyar dolarlık ihaleyi kazandı.

TAV İnşaat Körfez'e yayılıyor
Dubai merkezli ortağı Arabtec ile Bahreyn'de gerçekleştireceği inşaat ile havalimanının yıllık kapasitesini 4 milyondan 14 milyon yolcuya çıkarmak üzere planlanan ihaleyi kazanan TAV İnşaat, yeni bir terminal binası yanında, apron ve servis binalarının inşaatını gerçekleştirecek. Söz konusu proje ile ilgili bir açıklama yapan Bahreyn Havalimanı Şirketi CEO'su Muhammed Albinfalah, yatırım ile birlikte havalimanı kapasitesinin katlanacağını ve 2019'dan itabaren de bölgenin en önemli aktarma merkezlerinden biri haline geleceğini söyledi.

TAV İnşaat projeleri
TAV İnşaat halen Birleşik Arap Emirlikleri'nde Abu Dhabi Havalimanı Midfield Terminal Kompleksi ve Suudi Arabistan'da Riyad King Khaled Havalimanı'na ait Terminal 5 gibi havalimanlarının Altyapı işleri ihalesini yürütüyor. Firma ayrıca Abdülaziz Havalimanı Uçak Bakım Hangarları ve Umman'da da Muskat Havalimanı altyapı işleri üzerinde faaliyetlerini sürdürüyor.