TBMM’yi GYODER onaracak

Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi bombalama sonucu hasar gören Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni GYODER onaracak.

TBMM’yi GYODER onaracak

15 Temmuz darbe girişimi sırasında havadan bombalanan Türkiye Büyük Millet Meclisi büyük hasar görümüş, milletvekilleri geceyi sığınakta geçirmişlerdi. Meclis binasının yeni halkla ilişkiler binası ve muhalefet kulisi gibi daha pek çok yeri zarar görmüştü. Bunun üzerine Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği GYODER, geçtiğimiz haftalarda ‘Milletin Meclisini Millet Yapar’ sloganıyla meclisi onarmaya talip olduğunu açıkladı. TBMM de markalı gayrimenkul geliştirmede öncü olan bu firmaların teklifini kabul etti. Meclisin onarılması için gerekli bütçenin GYODER üyesi firmaların bağışları ile karşılanacağını belirten GYODER Başkanı Aziz Torun, görevlendirdikleri ekiplerin Ankara’da çalışmalara başladığını belirtti. 24 Ağustos’ta TBMM Başkanı İsmail Kahraman, GYODER Başkanı Aziz Torun ve GYODER YÜKSEK İstişare Kurulu Başkanı Avni Çelik’in katılımı ile bir imza töreni gerçekleşecek.

Demokrası anıtı olacak
15 Temmuz darbe girişimi sırasında uçaklardan bombalanan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin gördüğü hasarı Milletin Meclisini Millet Yapar’ sloganıyla GYODER onaracak. Fakat meclis genel kurul salonunda milletvekilleri varken bombalanan bölüm aynen korunarak TBMM demokrasi anıtı haline getirilecek.

GYODER üyelerinin bir kısmı ise şöyle; Aytaç İnşaat, Ağaoğlu, Akfen Gyo, Akkuş Gayrimenkul, Arkon İnşaat, Akzirve Gayrimenmul Yatırım, AND Gayrimenkul Ant Yapı, Arıkan Yapı, Babacan, Çalık Gayrimenkul, Çukurova Gayrimenkul, DKY İnşaat, Ege Yapı, Folkart, Haldız Grup, Kiler Gyo, Nef, Proje Beyaz, Rönesans Gayrimenkul, Sinpaş Gyo, Soyak, Taahincioğlu, Özak gyo, Nural Gyo.