TCDD 15-17 Temmuz bilet ücretlerini iade edecek

TCDD, darbe girişimi nedeniyle 15-17 Temmuz tarihleri arasında seferlerden yararlanamayan yolcuların bilet ücretlerini iade edeceğini açıkladı

TCDD 15-17 Temmuz bilet ücretlerini iade edecek

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları-TCDD, darbe girişimi sebebiyle ülke genelinde, 15-17 Temmuz tarihleri arasında, bilet sahibi olmalarına rağmen seferlerden yararlanamayan yolculara bilet ücretlerinin iade edileceğini açıkladı.

TCDD'nin internet sitesinden açıklama
TCDD'nin resmi internet sitesinden yapılan duyuruya göre, Türkiye genelinde yaşanan olağanüstü durum nedeniyle 15 Temmuz saat 21.00'dan 17 Temmuz saat 00.00'a kadar geçen süre içerisinde, tren seferleri için alınan biletleri kullanamayan yolculara ücretlerinin geri ödeneceği belirtildi.

Süre 14 Ağustos'a kadar
Yapılan açıklamada, bilet iadelerinin gerçekleşebilmesi için söz konusu yolcuların 14 Ağutos'a kadar TCDD gişelere müracaat etmeleri gerekiyor. Diğer taraftan, çağrı merkezi, internet ya da mobil satış kanallarından bilet alan yolcuların da yolcudairesi@tcdd.gov.tr adresine e-posta göndermeleri gerekecek.

Ücret iadesi ya da açık bilet
Söz konusu girişimleri gerçekleştiren yolculara istekleri doğrultusunda, bilet ücretleri kesintisiz biçimde iade edilecek ya da açık bilet kuponuna çevrilme işlemi gerçekleştirilecek.