TDUB'dan emlak balonu semineri

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği, "konut sektöründe balon" sorununu masaya yatıracak. Dr. Ahmet Büyükduman tarafından verilecek olan seminer 12 Mart'da gerçekleşecek

TDUB'dan emlak balonu semineri

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği-TDUB, son dönemde sıklıkla tartışılmakta olan konut balonu sorununun masaya yatırıldığı bir seminer organize ediyor. Gayrimenkul deerleme uzmanlarının çatı kuruluşu olan TDUB'un Eğitim Akademisi'nde gerçekleşecek olan seminer Dr. Ahmet Büyükduman tarafından verilecek

Konutta balon var mı?
TDUB Eğitim Akademisi'nde verilen mesleki eğitim ve seminerler kapsamında gerçekleştirilecek olan etkinlikte Dr. Ahmet Büyükduman "Konut Balonu Tartışmaları: Gayrimenkul Fiyat Hareketlerine Finansal Yaklaşım" konulu bir sunum gerçekleştirecek. Seminere katılmak isteyenler 8 Mart 2016 Salı gününe kadar, TDUB'un indernet sitesine başvuruda bulunabilecek. Seminere katılım ücretsiz olacak.

Dr Büyükduman'ın seminerde, sürmekte olan konut balonu tartışmalarında varlıkları fiyatlarıyla getirileri arasındaki ilişkiden hareket ederek, yeni bir bakış açısı sergilemesi bekleniyor. Doktora çalışması sırasında fiyat, kira ve kredi faizi değişkenlerinin bileşiminden hareketle geliştirdiği yeni piyasa göstergesini de değerlendirecek olan Büyükduman, yaklaşımını akademik ve uygulayıcı aktörlerin yorumlarına sunacak. 

Konut balonu semineri ve incelenecek konular
Dr. Büyükduman seminerde gayrimenkul piyasalarının doğası, gayrimenkul fiyat endeksleri, alt merkezler endeksi, kira çarpanı endeksi, istanbul için metooloji, piyasaların esnekliği ve balon teşhisi için yeni bir gösterge önerisi gibi başlıklarda konuyu işleyecek. 

Dr. Ahmet Büyükduman Kimdir?
ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde lisans, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde ise İktisat Teorisi alanında yüksek lisans ve doktora derecelerine sahip olan Ahmet Büyükduman, 199-2005 yılları arasında sigorta şirketleri, banka uzmanı, müfettiş ve kredi pazarlama müdürü olarak görev aldı. Doktor Ahmet Büyükduman'ın "Bir Kent Efsanesi-Konut Balonu" isimli bir de kitap çalışması bulunuyor.