TDUB'dan konut yatırım semineri

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği Eğitim Akademisi konut yatırımında trendler ve riskler semineri için hazırlıklarını tamamladı. Seminer 6 Şubat'ta gerçekleştirilecek

TDUB'dan konut yatırım semineri

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği bünyesinde faaliyetlerini sürdüren TDUB Eğitim Akademisi değerleme kuruluşlarına yönelik semineri için hazırlıklarını tamamladı. "Yatırım Aracı Olarak türkiye'de Konut Trendleri ve Riskleri" isimli seminer, Dr. Yener Coşkun tarafından verilecek.

TDUB'dan gayrimenkul semineri
Gayrimenkul sektörünün nitelikli ve donanımlı uzman personel yetiştirme amacını güden seminer dört başlık altında incelenecek. Dr. Yener Coşkun tarafından verilecek seminer, "Yatırım aracı olarak Türkiye'de konut", "Konut piyasası eğilimleri", "Konut piyasası riskleri" ve "Konut fiyatı riskleri ve fiyat dalgalanması riskleri" konularını ele alacak. 

Seminerde Dr: Yener Coşkun, "Neden konut alıyoruz?", "Psikolojik ve reel temeller nelerdir", "Türkiye'nin büyük şehirleri ve konut piyasa dalgalanmaları" gibi konuların yanı sıra şu sorulara yanıt sunmaya çalışacak:

-Genel ekonomik riskler: Ya kriz olursa?, 
- Açık ve gizli konut piyasası risk göstergeleri nelerdir?
- Yerel piyasada fiyatlar neden dalgalanıyor?
- Fiyat dalgalanmalarının değerleme sektörüne etkileri nelerdir?
Konut yatırımının reel getirisi: Konut iyi bir yatırım aracı mı?
- Geçmiş ve gelecek 10 yıl: Temel göstergelerin analizi

Dr. Yener Coşkun Kimdir?
1972 yılında Ankara'da doğan Yener Coşkun, 1994 yılında Ankara Ün. Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye ve 2002-2003 yıllarında da Wharton School'da misafir araştırmacı olarak görev aldı. Coşkun, halen İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde gayrimenkul ve finans dersleri veriyor. 

Seminer Bilgileri
TDUB üyeleri için düzenlenen seminer ücretsiz olarak gerçekleşecek ve üyelerin 3 Şubat Çarşamba gününe kadar üyelik bilgilerini indernet üzerinden ileterek kayıt yapmaları gerekecek. 

Seminer Tarihi: 6 Şubat 2016
Seminer Yeri  : Ağaoğlu My Office