TeamFores DRD için akıllı ofis tasarladı

TeamFores tarafından DRD için tasarlanan merkez ofis, firmanın "En Çok Çalışılmak İstenen Şirketler Listesi'nde" üst sıralara çıkmasını sağladı

TeamFores DRD için akıllı ofis tasarladı

9 Haziran 2014/Emlakwebtv
Filo kiralama sektöründe faaliyet gösteren DRD için, TeamFores tarafından tasarlanan  Kağıthane ofisi, firmanın "En Çok Çalışılmak İstenen Şirketler Listesi'nde" üst sıralara çıkmasını sağladı. 

Operasyonel filo kiralama sektörünün öncü firması DRD’nin Kağıthane’deki merkez ofisinin kısa süre önce Mimar Serter Karataban liderliğindeki TeamFores tarafından tamamlanan iç mimarisi, yalnız şirket personelinin motivasyonunu ve verimliliğini artırmakla kalmadı, DRD’nin “En Çok Çalışılmak İstenilen Şirketler Listesi”nde ilk sıralara yükselmesini de sağladı.

1998 yılında kurulan ve 15 yılda, 26.000 araçlık filosuyla dikkat çeken DRD Filo Kiralama şirketinin mevcut merkez ofisleri artık büyümeyi kaldıramadığından, Kağıthane’de yer alan 2.500m2’lik yeni ofislerine taşınma planları 2013 yılı başında başladı. Firma yöneticileri, esnek ve çağdaş bir anlayışıyla tasarlanması isteğiyle TeamFores’e başvurdu.  TeamFores'in 8 ay süren tasarım ve ArGe çalışmalarının ardından ofis  4-5 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Mimar Serter Karataban, beyaz yakalıların kaotik ofis ortamlarında çalışmada isteksiz davrandıklarını kaydederek: "İnsanların yaratıcılıklarını ve işe yoğunlaşabilme sürelerini arttırmak, sadece gerek duyulan az ve öz kurallar ve sistemler dizini ile sağlanabilir. 18 farklı Avrupa ülkesinde 5500 çalışan ile yapılan anket sonuçları göstermektedir ki, bir beyaz yakalı çalışanın motivasyonunu ve dolayısıyla verimliliğini artıran en önemli üç faktörden biri, esnek çalışma alanı ve çalışma saatleri, diğeri ise şirket içi sosyalleşebilme imkanıdır." dedi.