Tek katlı yaşam Toskana’ya taşınıyor

Emaar Türkiye’nin geliştirdiği Toskana Vadisi projesi, Arıkan Yapı imzalı Park Village “tek katlı yaşam konsepti” ile birleşiyor. Toskana Vadisi projesi içinde Toskana Orizzonte projesi, 200 milyon dolarlık yatırım değerine sahip

Tek katlı yaşam Toskana’ya taşınıyor

Emaar Türkiye’nin geliştirdiği Toskana Vadisi projesi, Arıkan Yapı imzalı Park Village “tek katlı yaşam konsepti” ile birleşerek Büyükçekmece’de oluşturulan Toskana kimliğini yeniden yorumluyor. Türkiye’de ilk kez Arıkan Yapı tarafından hayata geçirilen “tek katlı villa yaşam konsepti”, Emaar Türkiye’nin geliştirdiği Toskana Vadisi projesi içinde Toskana Orizzonte ile hayat buluyor. Toskana Orizzonte, ana proje geliştirici ve arazi sahibi olarak projede yer alan Emaar Türkiye ve Arıkan Yapı işbirliğiyle 200 milyon dolarlık yatırımla hayata geçiriliyor.

Toskana Orizzonte’nin tamamı tek katlı, tam müstakil, yüksek tavanlı, iç bahçeli, alaturka kiremitli, taş duvarlı ve Akdeniz kimlikli 187 adet villadan oluşuyor. 695 metrekareye varan ferah villa tipi konutların yer aldığı projenin 30 Eylül 2015’te 1.etabının, 30 Haziran 2016’da da 2. etabının teslim edilmesi planlanıyor. 3 ila 7 oda arasında değişen 8 farklı tipte villanın yer aldığı Toskana Orizzonte’de fiyatlar 625 bin dolardan başlıyor.

Arıkan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Habip Arıkan Toskana Vadisi içinde hayata geçirdikleri ve ilk etabını eylül ayında teslim edecekleri projenin konsepti ile ilgili olarak konuştu. “İnsan fizyolojisine en uygun yaşam modeli olan yatay planlanmış konut tipleri yapma fikriyle çıktığımız bu yolda idealimizi 2013 yılında hayata geçirdiğimiz Türkiye’nin ilk tek katlı villa konsepti Park Village ile gerçekleştirdik. Projemiz Avrupa Gayrimenkul Ödülleri Töreni’nde 2013 yılında üç, 2014 yılında ise bir ödüle layık görülmüştür. Oluşturduğu yaşam konsepti ile bir evden daha fazlasını sunan Arıkan Yapı, Toskana Orizzonte ile tek katlı yaşam konseptini Toskana Vadisi içerisine taşımış oluyor” şeklinde konuştu.

Emaar Türkiye’nin 700 milyon dolar yatırım bedeli ile inşa ettiği Toskana Vadisi, ilk iki fazında üç ve iki katlı villaların yanı sıra villa dairelerinden oluşuyor. Projeye ‘Tek Katlı Villa’ yaşamı konseptini de dahil edilmesiyle bütünü oluşturan konsept, sakinlerine modern köy yaşamı sunuyor. Büyükçekmece Göl Vadisi içerisinde bulunan ve 1068 dönümlük tek parsel alan üzerine kurulu Toskana Vadisi’nin 3. fazı Toskana Orizzonte, yakın çevresindeki eğitim kurumları, hastaneler, alışveriş merkezleri, binicilik kulüpleri, su sporu merkezleri, Hezarfen Havalimanı, marinalar ve alternatifli ulaşım yollarıyla villa yaşamı için uygun bir lokasyona sahip.

Dolce Vita keyfi

Açık tenis, squash ve padel kortları, basketbol ve voleybol sahaları, yarı olimpik kapalı ve açık yüzme havuzu, SPA ve güzellik merkezi, kids gym, yürüyüş ve jogging parkurlarının yer aldığı Dolce Vita Yaşam ve Sağlık Kulübü 5.400 m2 kapalı ve 10.500 m2 açık alan üzerinde hizmet veriyor. Toskana Orizzonte sakinlerinin de faydalanacağı Dolce Vita, İstanbul’un en büyük spor ve yaşam kulübü olarak göze çarpıyor.