Tek tuşla farklı imkanlar Sofa Bahçeşehir'de

Evinizden çikmadan aile hekiminiz ile konuşmak ya da belediye başkanı ile görüşmek artik mümkün

Tek tuşla farklı imkanlar Sofa Bahçeşehir'de

21 Şubat 2013 / emlakwebtv
Türkiye’de ilk defa Başakşehir Belediyesi tarafından uygulanacak “Livin Lab ICT” sistemi, Sofa Bahçeşehirliler’e evinden çıkmadan tek tuşla pek çok farklı imkan sunuyor. “Living Lab ICT” sistemi yine Türkiye’de ilk kez “Sofa Bahçeşehirliler”in hizmetine sunulacak. Özel yazılıma sahip android tabletler belediyeye ait internet ağına bağlı olacak ve bu intranet ağı ile daire sahipleri tüm kamu hizmetlerinden yararlanabilecek. Başakşehir Belediyesi İnnovasyon merkezine bağlı olacak olan  Gün İnşaat'ın Sofa Bahçeşehir'lilere sunduğu bu sistem ile tüm yeniliklerden haberdar olmak da mümkün olacak.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal: “İstanbul’un vitrin ilçesi yapacağız diyerek yola koyulduğumuz Başakşehrimize yakışır projeleri tek tek hayata geçiriyoruz. Yeni bir ilçe olmamıza rağmen nüfusumuzun yakın gelecekte 850 bini geçeceğini hesaplıyoruz. İlçemizin %70’i yeni yapılanacak alanlardan oluşuyor. Türkiye son on yılda iletişimde, teknolojide çok önemli mesafeler kat etti. Biz de bu bağlamda yakın geçmişte ENOLL tarafından Living Lab yetkisi verilen ilk belediye olduk. Yeni teknolojileri kullanıcılara ulaştırmak için kamu ve özel yerleşim yerlerinde teknolojik alt yapı kuruyoruz.  Şimdi ise “Living Lab ICT” sistemini “Sofa Bahçeşehirliler”in hizmetine sunmanın mutluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Gül İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül Sofa Bahçeşehir için; “Çok büyük bir şehirde farklı konseptlerde tüketiciye sayısız imkanın sunulduğu, reklam kampanyalarının sınır tanımadığı emlak projeleri arasında bir ilke imza atmaktan Başakşehir Belediyesi ve Gül İnşaat olarak bizler gurur duyuyoruz. Bu projede de tam bir konfor alanı yaratmak için her ayrıntıyı düşündük. Teknolojiyi de daha iyi hizmet için kullandık. Az katlı, yatay konseptiyle dikkat çeken, göl manzarası ve teras keyfiyle, ev sahiplerine yaşamaktan mutluluk duyacağı bir alan sunacağız ”  dedi.

Gül İnşaat hakkında detaylı bilgi için http://www.gulinsaat.com.tr/Proje Bilgisi: Sofa Bahçeşehir