Tekfen, Amstar Global Partners ile proje geliştirecek

Tekfen Holding ile Amerikalı Amstar Global Partners arasında gayrimenkul projesi geliştirme yönünde niyet mektubu imzalandı

Tekfen, Amstar Global Partners ile proje geliştirecek

Tekfen Holding ile ABD merkezli gayrimenkul yatırım kuruluşu Amstar GLOBAL Partners arasında, gayrimenkul projesi geliştirme yönünde niyet mektubu imzalandı.

Tekfen ile Amstar Global, proje geliştirecek
28 Eylül günü, Tekfen ile AMSTAR arasında imzalanan niyet mektubu ile Amerikalı firmanın Türkiye'deki konut ve ofis projelerinde Tekfen Holding ile ortaklık kurulacak. Başta İstanbul olmak üzere, Türkiye'de arsa satın alma ve gayrimenkul geliştirme konusunda çalışmalar yapacak olan Amstar Global Partners ile proje bazında işbirliğine gidecek olan Tekfen'in ortaklıktaki payı yüzde 50 olacak. Anlaşma kapsamında ayrıca Tekfen Emlak Geliştirme, geliştirici ve genel yüklenici olarak yer alacak. 

Dev anlaşma
Şirketler arasında imzalanan niyet mektubuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tekfen Emlak Geliştirme Genel Müdürü Ömer Egesel, dünya çapında 2.3 milyar dolar değerinde varlığı yöneten bir gayrimenkul yatırım kuruluşu olarak dikkat çeken Amstor Global ile imzalanan niyet mektubunun memnuniyet verici olduğunu vurguladı. Egesel, Amstra Global Partners'in Türkiye'de alışveriş merkezi yatırımı konusunda önemli bir tecrübe olduğunu da hatırlatarak:

".İmzaladığımız bu anlaşma ile ülkemizde gerçekleştirilecek konut ve ofis projelerinde de birlikte çalışacağız. Bu anlaşmanın önümüzdeki süreçte her iki şirkete güç katacak önemli bir ortaklık olacağını ve uzun soluklu olarak ülkemize de değer katacağını düşünüyoruz.” dedi.

Firma Bilgisi: Tekfen Emlak Geliştirme