Tekfen Bomonti’de hayat başladı

Türkiye’nin ilk LEED Sertifikalı konut projesi Tekfen Bomonti Apartmanları’nda hayat başladı

Tekfen Bomonti’de hayat başladı

27 Kasım 2012 / emlakwebtv
İstanbul Bomonti'nin merkezinde sıcak bir mahalle ortamı sunan Tekfen Bomonti Apartmanları üst ve orta-üst gelir grubuna hitap eden konut, ofis, alışveriş merkezi ve karma kullanım projelerine ağırlık verildi.
Projenin mimarisini Bomonti’nin yıllar içinde şekillenmiş kent hizaları, avluları, sokakları ve yaşam alanları şekillendirdi. Az katlı ve bir yapı olarak tasarlanan projede ortak bir kullanım alanı olarak avlu öne çıkıyor. Tekfen Bomonti Apartmanları’nda hayatın başlaması ile Tekfen Emlak Geliştirme yeni binalar kategorisinde Türkiye’nin ilk LEED Sertifikalı konut projesine imza atmış oldu.
Tekfen Bomonti ‘de toplam 83 ünite; 70 konut, 6 adet ev-ofis, 7 adet mağaza bulunuyor. Konut tipleri ve büyüklükleri 1+1, 2+1 ve 3+1 daire tiplerinde 56-178 m2 arasında değişiyor.
Projede 69-178 m2 arasında değişen home-ofisler, 120-380 m2 arasında değişen arasında değişen dükkanlar mevcut. Ayrıca fitness Center, masaj odaları, sauna, ortak kullanım için düzenlenmiş iç bahçe bulunuyor.

Projedeki tüm ıslak hacimler ve mutfaklarda  seçilen yüksek verimli armatürler ile toplam su tasarrufunun yüzde 30 civarında olmasını bekleniyor. Peyzaj tasarımında kullanılan bitki türleri özel olarak seçildi ve  yağmur suyunun toplanıp tekrar kullanılması sayesinde sulamada toplam yüzde 100 su tasarrufu sağlandı. Proje arazisine düşen yağmurun belirli oranlarda yeniden kullanılması sağlanarak eskiye göre şebekeye verilen yağmur suyu yüzde 47 oranında azaltıldı. Ayrıca tüm yağmur suyu içindeki asılı partüküllerden yüzde 100 filtrelenerek şebekeye verilecek.

Akıllı Bina
Evde güvenlik ve aydınlatma otomasyonunu ev sahiplerine verilen ipod ile kontrol etmenin mümkün. Projede bisiklet park yerleri tasarlandı. Ayrıca park alanlarında düşük emisyonlu araçlara öncelik verecek şekilde düzenlemeler yapıldı. İşletme bina sakinlerini  “Beni de Al” programı ile araç paylaşımına davet ettiği düzenlemeler yapılacak. Böylece sitede motorlu araç kullanımını ve dolayısıyla karbon salımının azaltmak hedefleniyor.
Ayrıntılı bilgi için www.bomontiapartmanlari.com adresini tıklayın.