Tekfen Holding Emlak'ta atama

Tekfen Holding Emlak Geliştirme Grubu Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine Zeynep Hüveyda Akdilli Oral getirildi

Tekfen Holding Emlak'ta atama

Türkiye'nin önde gelen gayrimenkul markalarından Tekfen Holding Emlak Geliştirme Grubu'nun Sorumlu Başkan Yadımcılığı görevine, sektörün deneyimli ismi Zeynep Hüveyda Akdilli Oral getirildi.

Tefen Holding Emlak Geliştirme'de atama
Gayrimenkul sektöründe ihtiyaç duyulan nitelikli ve yenilikçi proje geliştirmek amacıyla Tekfen Holding tarafından 2000 yılında turulan Tekfen Emlak Geliştirme Grubu'na, emlak alanının deneyimli isimlerinden Zeynep Hüveyda Akdilli Oral "Sorumlu Başkan Yardımcısı" olarak atandı. 2 Mayıs 2016 tarihinde yeni görevine başlayan Oral, 25 yıllık sektör deneyimi ile dikkat çekiyor. 

Zeynep Hüveyda Akdilli Oral kimdir?
1959 yılında İstanbul'da doan Oral İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nde mezun oldu. Oral'ın projesyonel iş yaşamında, Çilingiroğlu Mühendislik, Transklima İzzet Nasi, Akmerkez Etiler Adi Ortaklığı ve Üçgen Bakım ve Yönetim Hizmetleri'nin yanı sıra, Akmerkez GYO Genel Müdürlüğü ve SAF GYO A.Ş. Genel Müdürlüğü gibi görevler de bulunuyor.

Ekonomist Dergisi tarafından hazırlanan En Güçlü 50 CEO listesinde 2012 yılından bu yana yer alan Oral, Mayıs 2016 tarihinden itibaren Tekfen Holding’in Emlak Geliştirme Grubu’ndan sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinin yanı sıra Tekfen Emlak Geliştirme Yatırım ve Ticaret A.Ş. ile Tekfen Gayrimenkul Yatırım A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürütüecek.