Tekfen İnşaat TANAP'ı 14 saatte birleştirdi

Tekfen İnşaat, TANAP'ın 2 bin metrelik hattını 14 saatte birleştirerek rekoru elde etti.

Tekfen İnşaat TANAP'ı 14 saatte birleştirdi

Tekfen İnşaat, TANAP - Doğal Gaz Boru Hattı’nda bir dünya rekoruna imza attı. Bugüne kadar Türkiye ve dünyanın pek çok farklı coğrafyasında 6 bin kilometrenin üzerinde boru hattı döşeyen şirket, dünyada bir ilk olarak TANAP’ın 2 bin metrelik hattını 14 saatte birleştirerek rekoru elde etti.

Rekor 14 saatte geldi
Avrupa’nın ve Türkiye’nin doğal gaz ihtiyacını karşılamayı hedefleyen 1.850 kilometre uzunluğundaki TANAP Boru hattı Projesinde Sivas, Yozgat, Kırşehir, Kırıkkale, Ankara ve Eskişehir illerinden geçen Lot 3’ün yapım işlerini üstlenen Tekfen İnşaat, bir gün içerisinde yapılan en yüksek sayıda otomatik kaynağı tamamladı.

Tekfen İnşaat TANAP'ı 14 saatte birleştirdi

 

56 inç çapındaki boruyu 5 kaynak istasyonu ve 16 kaynakçı ile bir çalışma günü içinde 145 adet kaynak yaparak başaran Tekfen İnşaat, 60 yılı aşkın uzmanlığı sayesinde bir dünya rekorunu elde etti. Tek seferde ve hatasız bir kaynak işçiliğiyle birleştirilen 2 kilometrelik boru hattı geçtiğimiz günlerde operasyonu 14 saat süren bir operasyonla tamamladı.

TEKFEN İnşaat hakkında
Üstlendiği prestijli projeleri zamanında,  eksiksiz ve yüksek kazasızlık performansıyla teslim ederek boru hattı müteahhitliği konusunda uluslararası bilinirliğe ulaşan Tekfen İnşaat, Uluslararası Boru Hatları ve Deniz İşleri Müteahhitleri Birliği’nin
( IPLOCA) kurucu üyesidir.