Tekfen'den Azerbaycan'a bir simge bina daha

Tekfen İnşaat, Azerbaycan Vergi Bakanlığının yeni yönetim binasının yapımını üstlendi

Tekfen'den Azerbaycan'a bir simge bina daha

Tekfen İnşaat, Baku'nun simge binalarına imza atmayı sürdürüyor. Firma Azerbaycan Vergi Bakanlığının Yeni Yönetim Binası'nın yapımını üstlendiğini açıkladı.

Tekfen İnşaat'tan Azerbaycan'a simge bir yapı daha
Azerbaycan Vergi Bakanlığı'nın yeni yönetim binasının yapımını betonarme çelik ve dış cephe kamsamı ile 94 milyon dolarlık bir bedel ile üstlenen firma, proje için son teknolojiyi uygulayacak. Vergi Bakanlığı binası, şehrin önde gelen simge projelerinden biri olmaya aday gösteriliyor. Toplam 169 metre yükseklik ve 33 kattan oluşacak proje 44 bin 200 metrekarelik kapalı alan ve 30 bin metrekarelik dış cephe kaplamasına sahip olacak. Azerbaycan Vergi Bakanlığı Yönetim Binası'nda yönetim ofisleri, konferans salonları, yeraltı otoparkı, kat bahçeleri ve ilave Oditoryum Binası ile birlikte dinlenme alanları bulunuyor.

Tekfen'den Azerbaycan'a bir simge bina daha

Tekfen İnşaat'a ödül
Tekfen İnşaat geçen hafta Azerbaycan'ın en yüksek ve en teknolojik binası olarak inşa edilen Socar Tower ile ENR Global Best Projects Ödülleri’nde “Yılın En İyi Uluslararası Ofis Binası Projesi"  ödülünü almıştı. Firma ayrıca 2015 yılında da hayata geçirdiği Baku Olimpiyat Stadı ile "En İyi Stadyum Projeleri" kategorisinde ödüle layık görülmüştü. 

Firma Bilgisi: Tekfen Inşaat